| madutza_2563 a întrebat:

Cum ar trebui sa il convinga o ft p un baiat ca intre ei poate exista o relatzie serioasa? daca baiatul accepta relatia doar ca nu vrea sa mai stie cineva de existentza ei ce ar trebui sa faca fata?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu inteleg ca iti place un baiat, i-ai spus dar el nu vrea sa fiti impreuna pentru ca nu crede ca se poate implica. Incearca sa ii arati ca nu iti pasa si ca il vrei asa cum e. Daca el te vede pe tine mai indrazneata si el e mai timid incearca sa ii arati ca poate fi mai receptiv, ca nu vrei sa iti bati joc de el si ca iti place de el cu adevarat. E important sa vorbesti sincer cu el si sa ii spui cu adevarat ce simti.

In legatura cu faptul ca vrea sa aveti o relatie mai secreta, de care sa stiti doar voi doi, nu mi se pare corect. Dar cu timpul daca il convingi sa fiti impreuna si acceptati conditiile acestea isi poate schimba dorinta. Depinde cat de bine va potriviti si cat de bine va simtiti impreuna.

| RobYnRobYn a răspuns:

Cand cineva nu vrea sa mai stie de existenta ta, atunci aceea nu este RELATIE! Ar trebui sa renunti la acel baiat! Sincer, NU TE MERITA!

| boooooring a răspuns:

Eu am inteles asa din ce ai scris tu: ca ce ar trebui sa fac o fata ca sa se "combine" cu un baiat. Nu? Pai sa-i faca complimente pana se ajunge in punctul unde il intrebi daca are prietena. Iar daca nu are iivei spune "daca vrei sa te combini cu mine?"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cateva variante. daca aveti o relatie deschisa intreaba`l. daca e mai rusinos se intelege de la sine... daca e genul de tip dur, nu vrea sa arate celorlalti ca are si o parte sensibila... dar tu daca il iubesti, si el te iubeste atunci propune`i : daca nu ai nimic impotriva atunci de ce sa nu afle si altii, iar daca ai ceva impotriva zi`mi. sper ca te-am ajutat asa macar un pic si astept alte intrebari dupa ce te`ai mai lamurit. pupiciii

| madutza_2563 explică:

Aaa.am uitat s mentzionez cevahee hee. tipu` e mai mare ca mine cu 7 ani si plus ca suntem un pic rude, adica mai indepartate, adica nu chiar asa indepartatelaughing. verisoara mea este casatorita cu fratele lui, si eu cred ca asta este motivul pentru care nu accepta expunerea, adica mi-a zis km asa"Tu stii foarte bine ca intre noi nu poate fi nimic nu"si inca o fraza"Cum sa fim noi vazuti impreuna?"big grinbig grinbig grin