| digital7shady a întrebat:

Cum ar trebui sa se comporte cu tine un baiat* pentru a te face sa te simti speciala, sa te faca sa-l placi? Ma refer atat la limbaj verbal cat si non-verbal, + comportament fata de tine.

Si ce nu ar trebui sa faca?

*baiatul respectiv nu iti este iubit.

P.S. Scuze ca postez intrebarea din nou, se pare ca e trafic putin la "Adolescenti", as dori sa vad mai multe pareri.

8 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Eu prefer acel baiat timid, zambaret, dragut si iubitor.

| digital7shady explică (pentru LeeJiEun):

Si cum ti-ar placea sa iti arate ca te place?

| Mussette a răspuns:

Toata atentia asupra ei si cate o privire catre alta. S-o faci putin geloasa. big grin

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa fie un gentleman, nu numai la costum trebuei sa ne uitam;

| RedDeath a răspuns:

Nu am posibilitatea de a scrie o carte cu asta... Dar o sa iti dau un srticol in care e intruchipat barbatul ideal pentru majoritatea fetelor, care de fapt nu exista. Ar putea ala sa te ajute. >> http://dianaculic.wordpress.com/2014/07/03/iubim-acel-gen-de-barbat/

| digital7shady explică (pentru RedDeath):

Multumesc de articol, desi daca acel barbat nu ar avea incredere in sine nici nu l-ai observa, din cauza unui singur defect. tongue

"Acel bărbat care ştie că adevăratele atuuri ale unui bărbat sunt un suflet mare, o minte deschisă, o voinţă puternică şi nişte ochi pătrunzători."
Incomplet, nu e de ajuns doar sa le stie, ci si sa le aiba.
M-a ajutat totusi, desi voiam parerea unei adolescente, care nu e destul de "inteleapta" incat sa se ghideze dupa acele criterii. Nu spun ca nu exista, dar sunt rare. Nu ma refeream doar la trasaturile de caracter, ci la actiuni concrete.winking

| RedDeath a răspuns (pentru digital7shady):

Mai, eu nu caut asa ceva, acel barbat din povesti i nacel articol. Dar nici nu am de gand sa iti scriu tie aici un roman. Iti dai seama pur si simplu cum trebuei sa te porti. Cunosti fata si iti dai seama ce caracter are si ce ii place. Nu e o regula. Asta descoperi tu!

| alexandrafocus a răspuns:

Pai trebuie sa ii spui tot felul de chestii frumoase cum ar fi:esti frumoasa, esti speciala, ...bla bla bla.Sa ai grija de ea, sa o "suporti" cand e nervoasa de ex.