| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa se comporte un cuplu la o intalnire, cand ies doar ei doi? Cu imbratisari, de mana, saruturi (sa se vada ca sunt un cuplu) sau fara?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa vada nimeni in mod special, ca sunt un cuplu.
Fac exact ce simt ei nevoia, ce le place. Se pot imbratisa, tine de mana, se pot saruta, dar e scarbos sa ii vada lumea sarutandu-se continuu, dand impresia ca sunt in toiul unui preludiu, si urmeaza sa faca sex in public.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt oameni mai discreți în public și mai pupaciosi în intimitate. La o întâlnire e ok să te mai îmbrățișeze sau sa te sărute în public dar dacă ar fi prea mult ar fi cam penibil, deoarece dragostea tine de intimitate, asta nu înseamnă că nu trebuie deloc sa arate afecțiune, trebuie un echilibru nici prea mult nici prea puțin

| Pool77 a răspuns:

Nu stiu cum nu ti-ai dat seama inca, ca prietenul tau de fapt nu e preitenul tau.

Te tine doar ca sa nu fie singur si sa aiba cu ce sa se goleasca.
Imi pare rau ca ti-o zic asa sincer.
Indiferent cum ai fi in public sau in intimitate, la o plimbare, la o terasa, totusi areti ca esti in relatie cu persoana respectiva.
Ba o iei in brate, ba o pupi pe fata, ba o ti in mana, ba o cuprinzi cu mana pe soldul ei, etc.

Scapa-te cat mai repede de el, si ai sa vezi daca prinzi urmatorul tip ok, cum e cand esti respectata de partener.

Parca tu ai zis ca dupa ce terminati actul, iti arunca 5-10 lei sa mergi acasa cu taxiul, ca la ultima curva, jur.
Dar daca tie iti place asa, eu n-am nimic impotriva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe tine te intereseaza opinia prietenului tau despre asta? Sau a oamenilor din jur, ca se pot uita urât.
Pe nimeni nu intereseazã, Atât timp cât nu v a inecati.

| 2EXA a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma intereseaza daca e normal. Eu simt si am nevoie de atentie in public insa..partenerul meu incearca sa ma convinga ca nu mai am 13 14 ani sa ma tin de manuta sau de dupa cap la o terasa. Am 19. Really?

| anonim_4396 explică (pentru 2EXA):

Normal e mai bine zis natural, daca acele gesturi nu sunt in anumite momente isi pierd farmecul.
Dar daca ii este rusine cu tine, atunci ar trebui sa-l lasi.

| asdf2kpower a răspuns:

Are vreo importanta?