| bluesky a întrebat:

Cum as putea cuceri un baiat de 18 ani? Cum sa ma comport, sa intru eu in vorba cu el sau sa il las pe el(el imi vorbeste aproape in fiecare pauza si cand ne vedem vorbim)? Ar fi gresit sa il sun, sa ii trimit sms? Ce sa ii spun/ce sa ii scriu? Cand ma priveste in ochi ce sa fac? Si eu il privesc dar de la un timp nu mai pot, pentru ca imi aduc aminte de cand am fost impreuna si mi-e greu! Ce pot intelege eu din faptul ca uneori se uita insistent la mine altadata imi ocoleste privirea? La fel si pe mess, uneori asa de frumos imi vorbeste, altadata nu imi vorbeste nimic! Niciodata nu m-a jignit sau ceva de genulhappysi sunt zile cand cred ca vrea sa fim din nou impreuna, dupa cum se comporta si alte zile cand nu prea imi acorda atentie! Ce as putea face! AJUTOR!crying

Răspuns Câştigător
| IuliaWosster a răspuns:

Pai eu pot sa iti dau un sfat daca ai fost cu el impreuna il cunosti si sti ce ii place si ce nu ii place. vorbeste cu el de lucrurile care ii plac capteazai atentia.prefate ca il ignori si ca nu iti pasa de el.chiar daca tu inca il placi.asta il face sa te cucereasca din nou.baieti sunt asa daca le place de o fata si fata respectiva se poarta rece cu eie le da un motiv sa o cucereasca.Si cand se uita insistent la tine asta este un semn ca inca te place sau cand nu se uita la tine.nu vrea sa iti dai seama ca inca te place.cand crezi ca gata l-ai cucerit iar. vorbeste cu el si spune-i ce simti. sper ca te va ajuta la cevakiss

2 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Sa alegi una din ideile care le ai...cand iti acorda atentie.nu stiu spune-i ca cear fi sa iesiti pe undeva. U il cunosti, varinate la modul general sunt multe, totusi decat sa stai sa fierbi in tine fa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna-l trimite-i sms, scrie-i ce vrei, important este sa incepi cu ceva, altfel nu va sti niciodata de existenta ta.