| tudorodo a întrebat:

Cum as putea incepe o conversatie cu o fata? In scris vreau sa zic.

7 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Gaseste prima daca ceva ce aveti in comun.
Intreab-o daca merge la Untold.

| neutrino a răspuns:

Buna, ce faci? Eu sunt Tudor si as dori sa vorbesc cu tine!

| seth2016 a răspuns:

Poti sa legi intrebarea de ceva ce stii despre ea.

"Am auzit ca ai fost la... Cum ti s-a parut?"

"Am vazut un mesaj de la tine pe Facebook..."

Poti sa faci o introducere mai putin abrupta: "Buna, vreau sa te intreb ceva. Am vazut..."

Fii atent si la final. happy Lasa loc sa mai vorbesti si alta data.

"Mi-a placut raspunsul tau. Putem sa ne mai conversam si alta data?"

Have fun!

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă vă cunoaşteţi cât de cât, o întrebi de un eveniment sau ceva la care aţi participat amândoi.
"Bună, cum ţi s-a părut X?"

| tudorodo explică (pentru OMFGConrad):

Pentru prima conversatie zic!

| seth2016 a răspuns (pentru tudorodo):

Chiar si pentru prima conversatie ar fi bine sa stii ceva despre ea. Altfel poti folosi clasicele formule de agatat, lol

| BrokenAngels a răspuns:

Poti incepe o conersatie pe Facebook,ii zici ''Buna'',sa zicem ca iti raspunde, dupa aia o intrebi daca ai deranjat-o, daca o sa-ti spuna ca nu ai deranjat-o, continui conversatia!, Bafta!