| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa fac o fata sa se indragosteasca de mine? Si cum mi-as putea sa imi dau seama daca ma place?

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Exista o vorba:dragoste cu sila nu se poate; daca o persoana se va indragosti de tine depinde de inima ei.Singurul lucru pe care il poti face, este:sa fi tu insuti dar si sa fi atent cu persoana in cauza, sa o respecti dar fara a deveni sufocant. Apropiete de ea incet:ajut.o cu ce crezi ca are nevoie, vorbeste cu ea, invit.o undeva si lasa lucrurile sa decurga.Iti vei da seama singur daca iti corespunde sau nu.De asemenea, daca esti suficient de increzator, ii poti spune ce.sentimente nutresti pentru ea si poate va proceda la fel.Succes.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru lo):

Nu prea, asta cu fii tu insuti, e cel mai slab sfat care il poti da, poate, fii ceea ce fata isi doreste

| RaulRaul9 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Sti care e faza, suntem cam pe acceas lungime de unda in orice, de aia m-am indragostit de ea. Pot zice ca gandim la fel... bine asemanator, nu o sa existe nici o data 2 pers. care gandeasca exact la fel

| RaulRaul9 a răspuns (pentru lo):

Iti multumesc! la asta m-am gandit si eu dar nu eram sigur..Stii... si sincer as vrea sa pot stii daca si iei ii place de mine fiindca eu ii spun ce simt pentru. ea si pote ca relatia noastra de prietenie o sa se strice si NU vreau asta! Dar. sa speram ca o sa reusesc. Multumesc inca o data

5 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Si cand tipa isi da seama ca nu esti nici pe departe ceea ce pretinzi ci esti doar un ipocrit? Plus, cate eforturi trebuie sa faci ca sa indeplinesti expectativele ei, trebuie sa fie epuizant.De ce sa fi un farsor, un prefacut.Fiecare este cum este insa poate sa lucreze la perfectionarea sa, sa devi ceea ce iti doresti, ce iti doresti tu bu alta persoana, pentru ca daca am fi ceea ce ar dori alte persoane, am ramane fara identitate, spirit, dorinte, vointa.

| AnonimAk47 a răspuns:

So faci sa rida,sa ii daruiesti cadouri,sa vorbiti, sa fii inteligent cu ea, fa-o sa se simta bine linga tine, sa fii sincer cu ea, dar in primul rind trebuie sa va place unul de celalalt, altfel nu cred ca va merge!
Intreab-o fata in fata daca ii place de tine!