| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa fiu tupeist in sensul bun cu fetele, mai sociabil.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Sa incepi sa vorbesti cu ele.

| kar1GaNNN a răspuns:

Stai ma imult pe langa ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai gandeste pozitiv deoarece orice neincredere in fortele proprii are o conotatie exclusiv negativa si poate conduce la esec. Zambeste atunci cand intretii o conversatie astfel vei atrage atentia intr-un mod placut. Zambetul este un pas simplu, dar important, prin care sa arati ca esti deschis la comunicare.
Fii tu mereu persoana care sparge gheata, care incepe conversatia, vei fi privit imediat ca fiind o persoana sociabila. In rest, nu incerca sa fii altcineva decat esti doar pentru a parea simpatic celor din jur. Poarta-te normal, relaxat, fii vesel si vei vedea ca esti un magnet pentru ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi tu insuti. Si sincer fetelor nu le place sa fie agatate pe strada.

| Maioru a răspuns:

Tu nu stii ce vrei,ori sa ai tupeu cu fetele,sa fii obraznic,insistent,bagacios,sau sa fii sociabil,vorbaret, placut, glumet, vesel, comunicativ.Vezi cum ai pus problema? Acum analizeaza si tu si eu zic sa fii sociabil si lasa tupeul deoparte. Vorbeste cu fetele, glumeste, poarta-te frumos, comunica si vei vedea ca ai succes