| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ii spun unei fete daca vrea sa isi petreaca ziua cu mine... ceva complimente inainte etc., am incercat sa fac cateva "replici" dar nu mi-a iesit nimic, pur si simplu nu ma pricep la complimente. Multumesc pentru raspunsuri

Atentie: La prima intrebare de genul asta mi s-a raspuns cu orice in afara de ce trebuia, nu imi trebuie un dialog ca sa o confving sa iasa cu mine, imi trebuie doar COMPLIMENTE spuse frumos, nu lectii despre dragoste.

12 răspunsuri:
| Alexaa_4438 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-i faci complimente inainte de a-ti petrece ziua cu ea. Daca te place si sunteti prieteni destul de buni...incearca sa o inviti undeva in ziua respectiva nu ma refer la restaurant sau nu stiu unde pur si simplu intreab-o direct daca i-ar placea sa se plimbe cu tine.

| s3byk91 a răspuns:

Complimentele i ole faci cand esti fata in fata cu ea...o privesti in ochi si incepi sa ii faci complimente in legatura cu fizicul ei... ochii, parul, zambetul, etc. dar nu le faci toate odata, ii zici ceva acum, peste vreo 10 minute ii mai zici un compliment. V a fi a ta. tongue

| Wihox a răspuns:

O sa fie un pic cam ciudat pentru ea daca o intrebi sa iesiti in oras daca voi nu ati mai vorbit pana atunci sau nu ati petrecut ceva timp impreuna (ori cu grupu ori separat) cauta o imprejurare in care sa voribiti mai mult de 2 ore si dupa o intrebi asa: ma gandeam sa ma duc ( unde vrei tu sa o scoti ) si nu am cu cine sa merg, ti-ar placea sa vi? mai vorbim si noi. daca o intrebi asa o sa iti zica probabil ca are treaba dar daca te place vine sigurwinking mult succes oricum.

| clear a răspuns (pentru Wihox):

Nu prea sunt de acord. In primul rand de ce ai zice ca nu ai cu cine sa mergi, n-ai prieteni? Plus ca nu-i transmiti ca tocmai cu ea vrei sa mergi, nu e buna si ea ca n-ai cu cine. Apoi, de ce ai intreba-o daca i-ar placea, cauti aprobarea ei sau ce? Cheam-o pur si simplu. Eu am impresia ca ei au vorbit destul si nu e ciudat s-o cheme. Chiar daca vorbeau 10 minute, tot nu era ciudat. Ce daca ii place omului de ea, o cheama si vorbeste cu ea, mare lucru. Mai pierde 2 ore in care se da neinteresat

| Oana92 a răspuns:

Complimentele trebuie sa para naturale. Nu te duci sa-i spui asa, dintr-o data ca e cea mai frumoasa, ca nici soarele, luna, marea, etc nu arata mai bine ca ea...in fine, intelegi tu.

Spune-i ca ii sta bine parul, ca e frumoasa bluza, ca are ochi frumosi, chestii de genul asta, dar sa fie reale, nu ii zici ca ii sta bine parul daca afara bate vantul foarte tare si parul ei s-a conformat vantului. Si nu incepe dintr- o data cu o avalansa de complimente, le spui pe toate odata, ti-am zis, fa sa para natural.Bafta!

| Dariusuu a răspuns:

Spune-i că ar trebui să zâmbească mai des.

O zi frumoasă îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa spui din inima nu sa vii cu poezi invatata de pe TPU.

| clear a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce inima prietene? El simte atractie fata de ea, nu iubire. Nu suntem pe eva.ro si alte site-uri de femei

| anonim_4396 explică (pentru clear):

Intr-adevar, suntem pe TPU.ro site-ul cu cei mai multi cretini pe care i-am intalnit. Cand simti atractie asa cum ai zis tu pentru cineva, trebuie sa zici din inima, sa spui ceea ce crezi, nu sa ii zic eu sa spuna "esti cea mai frumoasa din lume" si aia e urata cu craci si el nu simte sa ii spuna asta.
Ma rog, tu cauta pe net complimente pentru fatuca ta ca eu o sa ii zic din inima.

| ana5 a răspuns:

Pai ii spui ca este foarte draguta si o companie placuta, si ti-ar placea sa petreceti o zi impreuna, dupa o intrebi daca si-ar dori si ea acest lucru.

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu fa niciun compliment. intreab-o direct daca vrea sa stea cu tinewinking. daca tot zici ca nu esti bun la facut complimente. day dreaming

| clear a răspuns:

Lucrurile sunt simple:
-ii place de tine, nu ai nevoie de niciun compliment, ii spui "stiu o ceainarie grozava ce abia s-a deschis nu stiu unde bla bla au cel mai tare ceai si postere cu jimmy- in fine nu conteaza ce spui, daca e atrasa vine
- nu e atrasa de tine si inventeaza scuze ca sa nu-ti spuna direct ca nu vrea "nu pot azi" "am treaba" "duc catelul la solar" - poate chiar o fi ocupata, nu-ti ramane de zis decat "k " si mai incerci peste 2-3 zile. Oricum, daca nu propune o alta zi cand refuza, cred ca se reduc sansele sa te placa
Ce observi in ambele situatii? Sau ce nu observi? Asa e, unde-s complimentele alea? Uita de ele, ii place de tine- n-ai nevoie de complimente; nu-i place de tine- niciun compliment nu o va schimba
Si orice ar fi, daca te refuza, intreaba-te daca chiar vrei sa fii cu cineva care nu te place