| Lolkkk a întrebat:

Cum as putea sa îmi fac o relatie am 17 ani și am încercat sa îmi fac și uneori ba mau înșelat unele fete ba sau despărțit de mine și unele fete zic ca nu vor și vor sa fie independente uneori ma gândesc dacă sa fiu și eu independent sau sa ma țin doar de școală și atat ca sunt 11a și mai am 2 clase după facultatea
Păreri?
Idei?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa nu te stersezi cu relatiile la anisorii astia, ca esti inca adolescent si trebuie s ate bucuri de adolescenta cat mai poti.
Relatii iti poti face dupa 20 de ani cate vrei, pana atunci ia totul usor, cand este de mers la scoala mergi si inveti, iar in vacanta iesi si de relaxezi cu prietenii.

| sierra1 a răspuns:

"uneori ma gândesc...sa ma țin doar de școală și atat ca sunt 11a și mai am 2 clase după facultatea. Păreri?"

că bine zici!

| Madaxo97 a răspuns:

Doar nu te gândești serios să renunți la școală pentru a deveni "independent" adică cu salariu minim pe economie, îți distrugi viitorul, pentru ce, pentru independență și pentru fete? Rămâi și termină școala, fa o facultate, acolo vei avea timp sa găsești și fete, nu e o problema ca nu ai relație de la vârsta asta, ai tot timpul din lume, axeaza-te pe școală si pe învățat acum, pentru a avea un job bun si un viitor bun, fetele nu te ajută cu nimic in sensul ăsta.