| brindujaaa a întrebat:

Cum as putea sa îmi fac un iubit din același oraș cu mine cu toate ca nu sunt perfecta? (toate relațiile mele de pana acum au fost la distanta)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa stii ca si printre barbati mai exista unii care nu sunt interesati in a cauta si a gasi neaparat perfectiunea ''pura'' sau frumusetea ''angelica''. Dar pentru a fi vazuta, gasita si remarcata in mod obligatoriu trebuie sa interactionezi cu cat mai multa lume din preajma ta sau din comunitatea din care faci parte. Socializeaza fiindca negresit vor apare si rezultatele dorite de tine. Succes!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista relatii la distanta, ca dovada ca esti tot singura.
Iubitii ti-i poti face doar daca iesi afara sa te plimbi, sa cunosti oameni, sa te intalnesti cu prietenele si sa iesiti impreuna, sa va intalniti cu grupul, sa cunosti oameni noi.
Virtual nu te ajuta cu nimic daca stai pe forumuri.
Mergi al cumparaturi prin magazine, zambeste baietilor care-ti plac si cine stie, s-ar putea ca unul sa-ti zambeasca inapoi, sau chiar sa intre in vorba cu tine.

| Plato a răspuns:

Draga mea, ce om de la Iisus încoace, in afara de el, a fost perfect?
Sunt convins ca te-ai referit la aspect, ceea ce inseamna ca esti o superficiala, deci nu ai cum, vreodata, sa cunosti iubirea. Maxim un contract social de prost gust.

| Barblaster a răspuns (pentru Plato):

Fii antena trebuie sa mergi pe strada si de fiecare data cand te aproprii de un tip te prefaci ca ti a scapat cv pe jos si te apleci. Unu o sa ti dea palma si gata ti ai facut iubit. Doar sa nu fie in visita in oras laughing

| WaterDrop a răspuns:

Perfectiunea este in ochii privitorului, nu in mintea ta. Iar legatura intre a fi perfecta (ceea ce apropo, nu vei fi niciodata, deci termina cu astfel de ganduri) si a avea o relatie cu cineva din orasul tau, este pfff, nu vad legatura. Incerci sa spui ca esti foarte urata? Nu conteaza, se va gasi cineva care sa te placa exact asa cum esti tu. Incearca sa socializezi pe la sala, prin parc, pe la munca cu lumea si vei da si de EL atunci cand e cazul.Sau scoala (daca e cazul si ai 11 ani).

| DorelExpertu a răspuns:

Simplu.
Incepi sa nu mai dai seen baietilor care te baga in seama.