| Fluture a întrebat:

Cum as putea sa ma bag in seama cu un baiat fara sa-si dea seama ca il plac, sa nu ma creada o obsedata? Eu si acest baiat am fost prieteni foarte buni acum doi ani, dar din pacate eu am fost foarte aiuristica si am stricat tot. Unul dintre cei mai buni prieteni ai lui ma place, daca va ajuta cu ceva. help. dau funda. :*

3 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Daca te bagi in seama cu el, si el intr-adevar te place, va face si el un pas spre tine, in nici un caz nu te crede o obsedata, asta este doar o aberatie de-a ta happy.
Faptul ca unul dintre cei mai buni prieteni ai lui te place, il tine probabil in impas, pentru ca baietii isi spun lucruri, iar el sigur stie de asta.
Daca ati fost prieteni foarte buni acum 2 ani, si tu il placeai cu adevarat, nu erai "aiuristica", asta este doar o scuza pe care o folosesti tu sa te simti mai bine.
Poate ca el te placea inca de atunci, si a crezut ca tu nu esti interesata, iar acum orgoliul il impiedica sa mai simta ceva pentru tine.
Inca o data, eu nu cunosc in detaliu situatia, pentru ca te-ai limitat la a ne vorbi abstract despre ea, dar asta nu e vina mea happy.

| LoveForYou000 a răspuns:

Pai incearca sa fii prietena cu el iar daca si el te place totul va veni de la sine.

| rrrrooooxy a răspuns:

Niciodata nu o sa pari o obsedata daca ii spui ce simti pentru el. cand il mai vezi poti sa il iei de brat laughing) sa-l duci intr-un colt si sa-i spui ceea ce simti pentru el apoi sa ii dai un sarut pe obraz pe neasteptate. poti sa ii spui: "uite, mie chiar imi place de tine si vreau sa fim impreuna!" la mine a mers, si suntem impreuna de 7 luni. merita sa incerci! happy oricum nu ai nimic de pierdut. daca nu merge nu trebuie sa disperi, sunt multi baieti in lumea asta