| tataie_7652 a întrebat:

Cum as putea sa ma bag in vorba cu o fata din liceu pe mess sau fata`n fata.nu stiu cum sa incep, e cam rusinoasa fata.In pauze nu prea iese, sta mai mult in fata clasei ei. Odata un prieten ia cerut idul in timp ce eu vb cu altii si ea a schitat un gest sictirit si a intrat in clasa.Acum daca ma bag in vb cu ea mi`e sa nu faca la fel si nu vreau sa par nici disperat.

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Daca e chiar atat de retrasa de ce nu te imprietenesti cu amici ei si asa o sa faceti parte din aceeasi gasca si totul va fi mai simplu.
aa...stii pana unde e greu? pana la salut. dupa vine totul de la sine.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Se pare ca este foarte pretentioasa. Vrea un iubit care sa se incadreze standardelor ei pe care, din pacate, nu le stii. Insa sunt cateva chestii care plac tuturor fetelor: bunul simt al unui baiat, simtul umorului, sa fiu un tip de gashca, sa fie simpatic, sa se inteleaga bine cu toata lumea, sa fie ingrijit.
Tot ce poti face este sa te comporti frumos, sa ii demonstrezi ca esti diferit fata de ceilalti si ca o placi cu adevarat. Ii poti cere id-ul, dar cand nu sunt f multi prin preajma. Daca te refuza si vrea sa plece, prinde-o de mana si spune-i ca o placi f mult si ai vrea sa va cunoasteti mai bine.
Sau, intr-o pauza, cand treci pe langa ea ii poti spune ca ii sta bine bluza, ca iti plac cerceii ei sau orice alta chestie de genul acesta (sigur se va simti bine), iar in urmatoarea pauza ii poti cere id-ul sau chiar nr de tel.
Succes!

| Newhere a răspuns:

Hei tataielaughing, bun, noi, gagicilelaughing vrem baieti dulci dar fermi iar tu ar trebui sa spui uneori ce simti fata de ea, nu are rost sa te chinui in liniste si in adevar sa fii leul invingator, n-are rostbig grin mergi la ea, poartate frumos cu ea, daca-i mai timida n-are nimic numai ca trebuie sai aratica o placi: o scoti la un suc, mergeti va plimbati. I ceva normal ca sa fie timida dar, linistete-te e in regula, trebuie sai arati ca nu esti orice baiat care vrea sai franga inima. se va atasa repede de tine, numai las-o un pic de timp si fa cum ti-am spus da' fereascate Dumnezo sai frangi inima fetii, siapoi so lasi cu ochii in soare, apoi in fata iei nu mai ai niciun Dumnezeu.happy

| viatadecacatt a răspuns:

Daca esti mai frumos decat prietenul tau si o sa ii placa de tine, ti-l va dasmug