| ღAleKrissღ a întrebat:

Cum as putea sa`mi albesc dinti dar fara sa merg la stomatolog...stiti ceva metode. dau funda...[scuze categoria da` e cea mai vizitata]winking

5 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Foloseste si tu o pasta de dintsi "performanta". Una cu efect de albire; ))

| Cherry a răspuns:

Sunt multe metode.Cea mai folosita,si de mine este cea cu bicarbonat de sodiu te speli cu el pe dinti o data pe saptamana,pui pe periuta, dar nu mai des ca poate dauna ca este foarte puternic.Dar se albesc normal, daca te speli pe fiecare zi.Numai bea cola, cafea happy

| ღAleKrissღ explică:

Am uitat sa mentionez ca ma spal pe dinti regulat, dar nu prea se albesc.sad

| Raluka_6009 a răspuns:

Buna! Ai eu am avut ''piticul' asta laughing si am facut o mare greseala am folosit tot felul de apa de gura,pasta de dinti etc si culmea tocmai de la Colgate.Te sfatuiesc sa nu experimentezi asta, pentru ca am ajuns la medicul stomatolog cu niste carii nasoale straight face. Deci parerea mea e sa te speli si la pranz, incerca odata asta:. Dimineata 3min.La pranz 3min.Seara 3min.A! Si sa nu cumva sabei sucuri dupa ce te speli seara pe dinti pentru ca iti ramane zaharul pe ei.Bafta si nu cumva sa folosesti chestile alea ciudate de albire! Mergi pe natural happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna laughing
pai, exista cateva metode care am auzit ca ajuta la albirea dintilor.
Spalatul pe dinti cu sare, care se face maxim de 2 ori pe saptamana (daca nu gresesc) si ceva cu bicarbonatul...
Nu le recomandstraight face iti pot slabi zmaltul si poate vor face mai mult rau.
Mai bine ia o paste de dinti cu efect de albire : Colgate MaxWhite sau colgate 3D white.
Se vad efectele ceva mai tarziu, dar merita sa incerci.
Trebuie sa te speli pe dinti regulat pentru a avea dinti albi big grin