NicolaeComan
| NicolaeComan a întrebat:

Cum aş putea să recuceresc inima unei femei cu care am avut o relaţie cu câteva luni în urmă? Mai discut cu ea pe Mess ca simpli amici, dar nu ştiu cum să abordez direct subiectul. Mi-e teamă că dau greş şi că mă va refuza. Ştiu că este singură, dar şi deziluzionată şi nu mai are încredere în nicio relaţie.
Cu ce cuvinte să-i încălzesc inima şi să recapete încredere în mine? Cam ce cadou să-i ofer de început de martie?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

In primul rand propune o intalnire. Vezi cum o faci sa accepte. Spune-i ca nu ai mai vazut-o de mult si sa mai povestiti si voi. Apoi cand vine iti dezvalui scopul, esti deschis si sincer cu ea si bati inainte sa priceapa exact ce vrei. Atunci cand ea ezita ii demonstrezi ca nu are de ce, ii vorbesti calm si cu o voce calda. Eventual daca vezi ca nu vrea, dar totusi nu te respinge iei initiativa. Strange-o in brate si sarut-o. Daca accepta deja ai reusit. Important e sa fii sincer cu ea, sa ii arati ca nu are de ce sa se teama.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De ce nu are incredere in niciun barbat? Este cumva din vina ta? Daca da -sunt sanse mici sa o recuceresti! Cadou, nu stiu, dar o floare este suficient pentru a nu crea senzatia ca fortezi lucrurile. Oricum trebuie ca totul sa fie facut cu pasi mici si din suflet. O femeie simte asta!

| lacrimi a răspuns:

Prietene, iubirea adevarata nu tine mult daca nu exista comunicare, transparenta si nimic de ascuns.Pana la urma daca nu aduci noutati in relatie se plictiseste, spune ca poate ''gaseste si mai buni''. Daca nu reusesti, eu zic sa treci la alta, stii, cui pe cui se scoatewinking

| ////////////// a răspuns:

Stii nu cadoul e principal, nu incerca sa-i cumberi sentimentele, stii doar concentreazate asupre lucrurilor, spune-i ce doresti cu adevarat nu pierde sansa, cere-ti scuza daca ai gresit, spune-i ca o placi, organizeaza o cina romantica, stii nu e vorba de cuvinte e vorba de tine sa stii ce vreai de la viata si sa incerci sa ii arati ca esti in stare s-o faci si ca nai so dezamagesti ca altii, trebuie baza prietenia, increderea...

| baietzelu a răspuns:

Greu.Nu vreau sa te descurajez.Sansele sunt foarte mici, tind spre 0.
Incearca cu niste flori de inceput, si vezi cum reactioneaza.
Cu fapte ii incalzesti inima, nu cu vorbe, e satula de vorbe.Nu incerca sa o stresezi prea mult.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbe, hmm, vorbele in fata unei femei dezamagite in dragoste nu prea mai conteaza atat de mult. Deja nu mai au valoare, ceea ce tu trebuie sa faci e sa actionezi: daca stii unde sta, sau unde lucreaza, surprinde-o cu un buchet de flori sau cu o cutie de bomboane de ciocolata. Fa-i o surpriza, tangibila, care sa o impresioneze. Cumpara 2 bilete la film si asteapt-o dupa program... ceva spontan dar finut.

| rodicutz a răspuns:

E foarte greu sa recapeti increderea unei femei atata timp cat ai dezamagit-o...imi pare foarte rau pentru tine, e foarte, foarte greu -acea femeie nu va avea incredere sau, daca iti va arata ca are, va fi doar de fatada. Iti spun din proprie experienta si eu am patit la fel si nu prea mai am incredere in el...Bafta!