| Daniela_6859 a întrebat:

Cum as putea scapa de un baiat care se tine scai de mine?

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Nu sunt de acord cu sfatul tanikai.de ce sa il jigneasca astfel cand pot avea o conversatie normala, in care sa ii fie explicate motivele pentru care daniela nu doreste nici o legatura cu el( motive pe care noi nu avem cum sa le stim). e urat sa spui asa ceva unei persoane, chiar daca te enerveaza. Tu cum te-ai simti sa iti spuna cineva ca esti proasta si urata?

13 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Ignora-l! Da-i raspunsuri simple si la obiect, incearca sa pastrezi o anumita distant....si incearca sa nu-i dai de inteles nimic...nici macar nu-i zambi (nici macar ironic), doar lasa-l ii va trece. Poate ca i-ai afectat orgoliul prea rau refuzandu-l, o sa-i treaca, la toti ne trece tongue. Numai bine!

| Swabia a răspuns:

Faza cu "Am prieten!".nu mai tine!hee heebig grin! ...De ce nu incerci sa ii dai de inteles ca nu vrei sa ai nimic de`a face cu el! Daca nu ai curajul sa-i vorbesti incearca sa-l pui pe un prieten sa-i zica ca nu se incadreaza in genul tau de baiat![in caz ca aveti prieteni comuni!]...Sau pur si simplu incearca sa eviti orice contact cu el!winking

| Swabia a răspuns:

Faza cu "Am prieten!"nu mai merge!big grintongue...De ce nu incerci sa-i dai de inteles ca nu vrei sa ai nimic de`a face cu el! ...Sau pune`l pe vreun/o prieten/a sa-i zica ca nu se incadreaza in genul tau de baiat![in caz ca aveti prieteni comuni!]...Incearca sa eviti orice contact cu el[chiar de la o privire pana la o atingere!]winking

| ShaKuri a răspuns:

Urat mai suna "scap". de parca ar fi raie saracu. Fresh in fata sa te lase in pace. fara teatru si alte tampenii care l'ar face si mai curios.

| ghidcumparator a răspuns:

Chiar vrei sa scapi de el?
Daca vrei sa scapi de el trebuie sa-i pui in permanenta tu intrebari, chiar si atunci cand te intreaba ceva, incearca sa-i raspunzi cu o alta intrebare.
Trebuie sa reactionezi exact asa cum nu se asteapta, pentru el tu te incadrezi intr-un sablon pe care el il cunoaste ca pe propriile buzunare. Daca era un tip inteligent disparea o vreme din viata ta, dupa care reaparea si vedea daca poate sa iti intre cu adevarat in gratii.

| tanyka a răspuns:

Simplu, zii cai prost si urit, si tu nu ai nevoie in colectia ta de asa ceva. dar daca simti ceva pent-ru el atunci e mai complicat oricum zii ca ai pe alt cineva si el nu e geniul care te aranzeaza...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i adevra ca nu vimti nimic pentru el si ca nia vrea sal ranesti asa mi s-a intamplat mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta-te ca o ciudata cu el si fi scarboasa. Sigur scapi

| laura2009 a răspuns:

Ai putea sa nu-l bagi in seama...sau chiar daca nu te lasa in pace sa-i spui in fata sa nu se mai tina dupa tine si sa caute alta hrana(alta fata)...sa se intoape cu ea...shi sa nu foloseasca pe tine...

| laura2009 a răspuns:

Vorbeste clar cu el...si spune-i sa te lase in pace(il poti ameninta putin)... dar nu in exces...nu-l baga in seama si spune-i ca voi doi nu aveti nimic in comun si nu ve-ti avea vreodata!

Răspuns utilizator avertizat
| iulik14 a răspuns:

Majoritatea au dreptate, spune-i in fata, si gatawinking