| android12 a întrebat:

Cum ati reactiona daca prietena ta tiar spune te iubesc de la prima intalnire? cunoscandute de cateva zile? ce parere tiai face?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

As considera-o o foarte mare entuziasta si o persoana complet lipsita de maturitate....si as avea grija cum ma comport!
Pentru ca doar in cazuri exceptionale iubirea izbucneste ca un gheizer,altfel are nevoie de multe coincidente,de multe dovezi de incredere si mii de clipe ca sa se poata infiripa!
Entuziasmul pentru o persoana,poate fi des confundat cu dragostea.
Iti place cineva,iti place mult cum vorbeste,cum priveste,te incanta si te bucura prezenta sa,simti ca e jumatatea ta perfecta,e foarte usor de confundat faptul ca incepi sa te indragostesti cu iubirea, crezi ca e iubire, vrei sa fie iubire, pentru ca toti asta cautam si dupa iubire alergam intreaga viata.
Dar sunt doar primele semne ca te indragostesti.
Daca prietena ta nu era naiva si statea sa inteleaga ce anume simte exact, ar fi tacut....si "te iubesc"-ul ei ar fi avut de asteptat foarte mult!happy

| Violente a răspuns (pentru greece12):

Și dacă eu v-aș spune acum "te iubesc", asta ar însemna că așa e. =D

| greece12 a răspuns (pentru Violente):

Stiu ca asa e.happy

| mona a răspuns:

A place si a iubi sunt doua lucruri diferite care ea nu face diferenta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Parerea mea ar fi ca nu stie ce inseamna cele doua cuvinte si le spune doar ca sa nu taca din gura

| яоxs a răspuns:

Dacă aş fi băiat i-aş da două palme peste gură rolling on the floor. Cum @!%@ să-ţi spună că te iubeşte după câteva zile?! Ori îşi bate joc de tine, ori habar n-are ce înseamnă să iubeşti.
Lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As considera ca persoana respectiva este foarte superficiala si mincinoasa. Personal as pune punct dar daca nu vei face asta ai mare grija cu ea in viitor. Faptul ca poate spune te iubesc cu atata usurinta inseamna ca te va minti pe viitor fara a sta pe ganduri.

| Madayna a răspuns:

Sincer nu poti sa iubesti atat de repede dar daca ti-a zis asta inseamna ca te place mult, inca nu se pune problema de iubire, va veni pe parcurs.

| unknøwn a răspuns:

Că-i imatură.
Mie îmi plac femeile, nu fetiţele.

| xBlindBeauty a răspuns:

Nu e un "te iubesc" sincet, chit ca e indragostita nu e iubire, deci s-a cam grabit

| fshfahydfts a răspuns:

Una buna..inseamna ca tipei ii place de tine. tongue big grin

| Ivan15 a răspuns:

Ca nu stie ce pe planeta este!