| bhubhuaa a întrebat:

Cum ati refuza cat mai frumos un baiat? Astfel in cat sa nu se supere.

18 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Din moment ce il refuzi mai conteaza daca se supara sau nu?
Oricum, e specific feminin sa raneasca persoanele, deci nu e mare tragedie daca se supara.
Spune-i un NU raspicat si pleaca cu coada intre picioare!
Ce naiba?!

Esti fata, fii demna. Nu vrei asta e.
Fii a dracu, asa e bine! Mai ales cu baietii happy

Multa bafta.

| whatevernvm a răspuns:

Anonim3007...care e problema ta?happy

| whatevernvm a răspuns:

Nu rezolva absolut nimic daca e draguta. Majoritatea baietilor(subliniez majoritatea, nu inseamna toti) sunt maniaci obsedati de sex care daca nu le dai satisfactie te injura pana plangi. Deasta nu se merita sa iti pierzi timpul, mai ales daca vrea sa il reufze. Daca sentiemntul e reciproc ii vorbeste frumos, insa nu cred din moment ce il respinge.

| whatevernvm a răspuns:

SensesDelight, raspunsul era pentru ea, nu pentru tine!

| whatevernvm a răspuns:

SensesDelight, deocamdata!

As putea sa iti spun mult mai multe.

| Nastia a răspuns:

"am pe cineva"sau "nu esti genul meu".

| sensesDelight a răspuns:

Să-nțeleg că NachtImOctober e nervoasă rău pe băieți.
OK, un băiat (deși în adolescență este cam greu de crezut, mai ales acum când se spune că toții băieții sunt porci/boi care nu merită nimic decât respingere etc.) poate avea sentimente (chiar profunde) față de o fată și nu merită tratat cum nici noi nu am vrea să fim tratate ca fete.
Să fii demnă nu înseamnă să spui NU răspicat. Să fii demnă, să te respecți și să-l respecți și pe respectivul înseamnă să-i explici, să ai o discuție cu el în care să-i spui clar, și cât se poate de sincer care este motivul pentru care nu îți dorești o relație cu el.
Dacă ai un motiv anume, ușor de înțeles nu îți va fi greu. Iar dacă nu ai unul și nu vrei să-i rănești sentimentele îi poți spune pur și simplu că nu ești pregătită pentru o relație și că puteți rămâne amici. Abia dacă nu înțelege mesajul și încă insistă poți să-i tragi "NU-ul" ală răspicat. Până atunci, fii drăguță. Baftă!

| sensesDelight a răspuns:

NachtImOktober. Aha!
Din câte văd eu fata vrea să-l refuze finuț. Cred că dacă i-ar fi făcut tipul ceva știa singură să scape de el. Dacă tot zici că nu toți sunt obsedați de sex, afemeiați etc. de ce excluzi posibilitatea ca tipul ăsta să fie o excepție?

| sensesDelight a răspuns:

Să-nțeleg că asta-i tot ce poți să-mi spui. Ook.

| Lollipopy a răspuns:

Ii spui ca mai bine ramaneti amici... poate o sa fiti impreuna mai incolo.

| Anonim3007 a răspuns:

1 NachtImOkTober e proasta rau nu te lua dupa ea 2: spune-i ca nu este genu tau nu se va supara asa rau fi cat mai calma cand ii zici raspusu

| monstrulet a răspuns:

Spune-i ca-ti plac fetelelaughing

| meedanyy a răspuns:

Scuze, imi pare rau, poate cu alta ocazie.
Ramnaem amici.
Funda?:Xplz:*

| bhubhuaa explică:

@monstrulet - buna idee rolling on the floor

| mariankiller a răspuns:

Baieti nu se supara chiar asa usor zii adevarul tare si clar.

| Anonim106 a răspuns:

Ii spui : mai bine ar fi sa ramanem doar prieteni big grin

| IOOvreaCereale a răspuns:

Pai eu fac asa:cand ma intreaba daca vreau sa fiu cu el zic ca ma mai gandesc... daca ma intreaba a 2 a zi zic ca e o decizie greu de luat si nu m-am gandit inca si o tii asa pana se plictiseste sa te mai intrebebig grinpaa

| miky89 a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau da nu puteti fi impreuna din kuza ca nu il placi si nu vrei ca el sa puna suflet in relatie si in cele din urma sa sufere sau chiar sa te urasca. multa baftahappy