| LCD a întrebat:

Cum caracterizati o persoana care nu plange intr-un moment greu?

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Un om stapanit,introvertit, extrem de decent intre semenii lui, un om care se abtine sa-si arate adevarata furtuna de sentimente in public si rezista pana va fi singur intre patru pereti.

| Castiel a răspuns:

Extrem de dura/extrem de nepasatoare>axez pe nepasatoare

| andreeutzaa a răspuns:

Puternica si un bun actor pentru ca, ca sa iti ascunzi sentimentele intr-un moment greu doar pentru orgoliu este o chestie care nu toti o pot face.

| forever4you a răspuns:

Dura...Puternicahappy dar nu prea am intalnit o asemenea persoanathinking

| LeuTz a răspuns:

Falsa

| andrada a răspuns:

Puternica si curajoasa

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Pai este o pers tare. puternica

pa, pa

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Puternică

| AdinaCrissa a răspuns:

Puternica!

| Alleee18 a răspuns:

Dura dar puternica. Oarecum ma regasesc in aceasta descriere...

| MindExplode a răspuns:

Puternica, rezistenta, cu caracter tarehappy

Răspuns utilizator avertizat
| GoodIntentions a răspuns:

O persoana care''se tine tare''

| Alexandra007_1039 a răspuns:

Puternic.

| JustForMe a răspuns:

E o persoana puternica, si stie sa-si stapaneasca lacrimile;-).

| adinutza_9584 a răspuns:

O persoana care nu plange in momentele grele nu o putem cataloga drept indiferenta sa fara suflet. Poate fi o persoana cu un caracter puternic, careie nu ii place sa'si arate sentimentele in fata altora. Prefera sa sufere in ea, si crede'ma ca atunci cand cineva se inchide in el, e cel mai greu sad

| denysuk25 a răspuns:

1.insensibil
2.prefacut
3.curajos ( puternic )
4. puternic
5. tare
6. poate pe el il doare si el isi exprima in alt fel supararile, nu neaparat plangand, tine in el, nu vrea sa afle toata lumea ca e suparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana puternica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori, tare din punct de vedere a caracterului.
Ori teatrala, in societate beton in casa burete ( care absoarbe orice vorba grea ).

Asa eram si eu o data, ascundeam orice sentiment, orice se intampla eu nu aveam voie sa plang, era semn al slabiciunii, si nu plangeam chiar daca ma durea inima si incercam sa ascunde prin ras, zambete.
Dar acum nu imi mai iese, daca ma simt tulburata si imi vine sa plang si sunt pe strada, in autobuz, plang. Ma descarc.

| lowfive a răspuns:

Fericita.

| Andreea97_9156 a răspuns:

Eu nu as incepe sa o caracterizez. Si eu am avut de curand un moment greu(mi-a murit tatal) si eram foarte trista, dar, totusi nu am plans. Nu am plans pentru ca ma gandeam ca tatalui meu nu ii place sa ma vada trista. Imi venea sa plang dar nu o faceam. Nici macar la inmormantare nu am plans. O persoana care nu plange la un moment greu inseamna ca are un motiv sa nu o faca.