| Michaela89 a întrebat:

Cum credeți ca este mai bine, singur sau într-o relație și de ce?

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Eu una cred ca este mai bine sa fi intr'o relatie cu o persoana alaturi de care te simti bine, o iubesti si sentimentul este reciproc.
De ce? Pentru ca daca intr'o relatie exista dragoste, incredere, credinta, respect, distractie ( normal ca si certuri) etc cred ca partenerul iti devine cel mai bun prieten. Va sustineti unul pe altul, ai pe ce umar sa plangi stiind ca acelei persoane ii pasa cu adevarat de tine. Normal ca ai putea sa ii ai aproape si pe prieteni, parinti dar acel sentiment cand este persoana iubita este nu stiu, mai greu de explicat dar e minunat sa imparti si rau si bine cu cineva.
Asta este doar parerea mea!
Succes!

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E minunat sa fii intr-o relatie, atata timp cat este alaturi de persoana potrivita.
E important ca celor 2 persoane sa fie constiente ca pot avea doar un rol trecator in viata celuilalt si ca nu trebuie sa fie egoiste si sa ceara foarte mult. Trebuie doar sa fie bucuroase cu ce primesc. Daca nu sunt, sa iasa din relatie.
O relatie este minunata atunci cand cele 2 persoane se ajuta si evolueaza impreuna. Devin specialisti mai buni in domeniile lor si invata sa iubeasca impreuna.

Intotdeauna va fi mai bine sa fii singur decat intr-o relatie gresita, unde nu esti apreciat sau nu apreciezi cu adevarat pe celalalt.

| Chαяtreux a răspuns:

Singur.
1 nu trebuie sa dai explicatii nimanui unde/cand/cu cine te duci
2 in orice relatie apar certuri, asa eviti aparitia lor
3 ai mai multa libertate
4 stai mai mult timp cu prietenii
5 eviti o posibila (mai bine zis o sigura) dezamagire
si lista poate continua

| Chαяtreux a răspuns:

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singur. De ce? Esti liber, nu esti vulnerabil, nu suferi, nu plangi, etc.

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

...si la un moment dat o sa-ti dai seama ca nici nu traiesti, doar ca nu la inceput.Inceputurile-s mereu frumoase.

| Mareacluj a răspuns:

Nu poti spune ca e mai bine sau mai rau intr-o situatie sau in alta. Depinde de persoana, de cum vede lucrurile, de cat de dispus/a esti sa faci compromisuri si de care compromisuri. Ideea e ca atunci cand o relatie iti goleste sufletul, e mai bine fara ea. Decat sa ai o relatie si sa te simti singur, mai bine sa fii singur si sa simti ca traiesti

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Pai depinde de persoana, sunt unele persoane care se simt mai bune singure iar sunt unele care mereu vor sa fie intr-o relaie sa aiba pe cineva.Sunt unele persoane care sunt mai singuratice sa faca totul singur sa nu aiba stres sa nu isi bata capu cu cineva, dar sunt si acele persoane care vor sa imparta totul cu cel de langa el.Desigur asta e pararea mea.

| BlackDice a răspuns:

Eu prefer intr-o relatie pentru ca stiu ce inseamna sa traiesti singur! am trait 10 ani de zile singur si crede-ma ca o iei razna la un moment dat! Intr-o relatie e altfel, mai ales daca tii la ea si invers o sa ti se para un vis, cand doarme la tine sa o iei in brate si sa-i spui c-o iubesti este un sentiment pe care nimeni nu ti-l poate lua! deci e mai bine intr-o relatie decat singur!

| CristinaTaranu a răspuns:

Atata timp cat nu apar sentimente pentru o persoana e bine sa fii singur.Cel mai binee, motivele au fost deja enumerate si nu mai are rost sa le scriu si eu.
Asa...nu ai o relatie dar iubesti pe cineva, asta e rau.
E ceva de genul"liber si-ngradit".

| Deeyutza12 a răspuns:

Hm interesanta intrebare.Parerea mea este ca sa fii singur este ff ok gen nu te streseaza nimeni, si vorba aia far aprieten fara probleme.Dar nu poti ramane singura pentru totdeauna pentru ca te vei simtii prost vazandu.i pe toti de langa tine fiind intr.o relatie exprimandu.si sentimentele.Deci in principiu este bine sa fii intr.o relatie!big grin Fundapuppy dog eyes

| Bosuletzu_Vostru_Amy_1989 a răspuns:

Pai nu vrea nimeni sa fie singur de aceea este mai bine intr-o relatie pentru ca ai cu cine sa immpartasesti totul