| Lovebaby a întrebat:

Cum credeti ca'l pot face pe prietenul meu sa sufere? sufere nu chiar in adevaratul sens al cuvantului.si el m-a facut sa sufar extrem de mult asa ca vreau o idee, un sfat. vreau sa realizeze ca el chiar ma pierdut si sa sufere pentru chestia asta. un sfat. cel mai bun are >fundita...big grin

Răspuns Câştigător
| XxY_5456 a răspuns:

Trebuie DOAR sa arati ca nu te afecteazawinking si eventual sa il si bagi in seama si sa il saluti tot timpu' zambind largwinking iar daca cumva vrea sa vorbeasca cu tine ...sau sa ajunga sa vrea sa faca in vreun fel sa insiste sa va impacati (pentru ca te vede ca esti Ok si nu esti rea cu el.sau suparata), te faci ca ploua. si in ultima instanta ii explici ca ai fost inteleasa total gresit (si cu textele aferente.laughing ) (In nici un caz sa nu apari cu vreun altul.ca nu l-ai face sa sufere ci doar ai crea tensiuni)

9 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hmm de acord cu Lara, indiferenta doare cel mai tare,dar cu un pic de atentzie, sa zicem esticu actualul prieten si te int cu el! privestel pentru cateva secunde, fractiuni de secunde, dar sa stii ca estisi tu la randul tau privita de "inculpat" apoi iti sarutzi partenerul de langa tine, vezi sa nu greshesti tongue! Aratai ca nu iti pasa ca estistapana pe tine, si fara sentimente! Stiu k ai ideea asta in cap, ca ai vrea sa se intaorca la tine " printr-o simplace scena si sa isi ceara scuze" tootushio noi baietii avem si orgoliu in noi! Daca va face primul pas, ca el sa iti dea atentzie, sa fiti amici si etc, acum depinde de tine ce anume vrei, sa il ai din nou, ...atunci vb cu el ca si cum ai vb cu altcineva un amic, sa nu vb cu el despre rel voastra, arata-i ca nu iti pasa, si lasa-l pe el sa vezi ce anume vrea, intaratal, provoacal.si poate poate ajungi unde vrei tu! Un sfat : incearca sa nu ii dai atentzie asa muult: de ex: "vb pe mess" vb si nu activ, zii sa mai astepte, zii k ai nitica treaba, brb vb cu un coleg si etc, fal un pic de gelos! sper ca ai intzeles! succes

| Lovebaby explică (pentru Picasso):

Va multumesc mult pentru ajutor. Incerc sa fiu indiferenta dar si prietenoasa.Va pup.merci.pa

| XxY_5456 a răspuns (pentru Lovebaby):

Buna alegere! happy

| harciog a răspuns:

Stringe-i mina ...cu ușa.

| Timmotey a răspuns:

Fa-ti un prieten nou si fii aproape de el incearca sa ii arati ca poti fii fericita si cu alta persoana si ca ai trecut peste el si poti sa ii povestesti ca e bine cu noul prieten si ca te ajuta in multe probleme atunci va fi un pic gelos ca te-a pierdut nici mie nu imi place sa stiu ca fosul e cu una si ca o duce bine ma deranjeaza dar nu fii rea cu el pentru ca te-a facut sa suferifii tot tu si incearca sa il uiti si sa fii alaturi de tipul nou si arata-i cat de fericita esti cu el asa cred ca va suferii un pic. dar incearca sa tii la tipul nou nu sa iti bati joc oamenii cel mai mult sufera cand e vorba despre persoana iubita te doare inima si chiar doare mai mult decat orice

| LaraDésire a răspuns:

Indiferenta. Indiferenta doare cel mai tare. Nu trebuie sa te razbuni spunandu.i cuvinte urate pentru ca nu e frumos pentru o fata si nici nu trebuie sa faci fapte gen sa te bagi pe prietenii lui pentru ca s.ar putea sa iti dea o eticheta destul de urata. Nu il bagi in seama nu ii raspunzi la mesaje.

| gogupantof a răspuns:

Ceea ce spui tu acolo nu reprezinta o solutie, si daca e pana acolo NU te-a pierdut si probabil el stie asta. Daca te-ar fi "pierdut" tu nu ti-ai mai fi "pierdut" timpul pe aici intreband cum sa-l fac sa sufere.

"Razbunarea e arma prostului"

"Ignorance is Bliss"

...da-ti seama singura.

| parazitul a răspuns:

Spune-i de fata cu prietenii lui ca are cel mai mic penis pe care l-ai vazut in viata ta...s-ar putea sa mearga

| rukimika a răspuns:

Fato, indiferenta e cel mai bun venin. Si arata cit de fericita esti! si zimbeste cit mai ult posibil in fata lui.Succees.RESPECT