| bebytza_2075 a întrebat:

Cum credeti ca-mi pot schimba prietenul? Adica i-am spus ca daca ma iubeste se va schimba iar el a sps "nu stiu" apoi i-am sps macar incearca si a sps "ok" iar eu i-am sps o sa incerci sa te schimbi de acum inn colo si a spus "da" dar problema e urmatoarea ce asta s-a intamplat ieri si pana acum nici o mica schimbare crying intru pe mess ma intreaba ce fac apoi vorbim 2 minute si nu mai vorbeste ca si cum (ne-am plictisi unul de altul) pe alta parte este si gelos ca vreo 3 baieti din scoala vor sa stea cu mine sia mi fac avansuri. Asi dori sa se schimbe cat mai repede pentru ca nu ma suport sa-l vad asa cryingcrying macar sa fim si noi pe putin ca doi "iubiti " cryingcrying. hellp me spuneti-mi ke sa fac si cum sa fac ca sa vad daca ma iubeste si cum sa fac sa se schimbe OFER fundita LA KEL MAI FOLOSITOR RASPUNS love strucklove struck

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

Incearaca sa-l schimbi tu! O persoana se schimba foarte, foarte greu (chiar deloc) daca nu e motivata suficient. Cand mai intra pe mess provoaca-l tu la discutii, nu-l lasa sa se plictiseasca, intreaba-l orice, dar mai ales cei place lui o sa inceapa sa-ti povesteasca si o sa duceti o discutie suficient de lunga (intreaba-l de ex ce prostioare facea cand era mic, o sa va amuzati amandoi ).
Incearca sa-i dovedesti ca n-ai nici o treaba cu ceilalti pretendeni la dragostea ta. zi-le sa te lase in pace ca ai deja un iubit si tii mult la el!
Mult noroc!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nimeni nu se schimba doar pentru mofturile iubitei. Tu il iubesti? Pe acesta sau pe cel care ai vrea tu sa fie? daca il iubesti (pe el) nu ii ceri sa se schimbe (fiind asta cea mai amre jignire auzita de mine vreodata). Daca nu-l iubesti, lasa-l in pace, gaseste-ti unul pe placul tau. Va gasi si el o femeie care sa-l iubeasca pentru ceea ce este.

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns:

Nimeni no sa se schimbe pentru. nimeni.Si el daca se schimba pentru. tine inseamna ca e un nimic.

| Anonima3127 a răspuns:

Dar te`ai gandit sa te schimbi tu? Inainte sa il schimbi pe el. Poate nici lui nu ii convin multe la tine si tot nu incearca sa te schimbe.Eu cred ca asta e prima regula, accepta`ti partenerul cu bune si cu rele, fara a incerca sa-l schimbi. Daca tu vrei sa se schimbe, inseamna ca nu il iubesti, ca nu il accepti asa cum este.

| bebytza_2075 explică:

Pff nici un raspuns folositorcryingcrying