| BomBonela a întrebat:

Cum credeti de la ce virsta e bine sa iti incepi viata sexuala? cum e cind faci pentru prima data sex?

3 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Eu cred ca o varsta cat de cat acceptabila ar fi dupa 17 ani, hai 16 daca ai o relatie serioasa de cel putin vreo 5 luni.Mai repede esti nepregatit nu doar dpdv fizic(nu esti dezvoltat suficient) cat si dpdv psihic(esti imatur, te lasi constrans de imprejurari, naivitate etc). Conteaza ca prima data sa fie cu perosana iubita, sa fie din inima.Asta daca ai principii morale si demnitate. Daca pentru tine dragostea e doar o joaca, si mai vrei sa "copilaresti" atunci te poti culca cu oricine, sa ai aventuri, fara sa te implici sentimental, doar ca eu nu sunt de acord cu genul asta de relatii. Iubirea adevarata e cea mai frumoasa!

| denysame a răspuns:

Depinde, acum unii isi incep viata sexuala de cand sunt copii de la 10 ani unii. unii chiar la 30 de ani.fiecare face cand vrea. dar normal e dupa 17 ani

| kittysor a răspuns:

1 - viata sexuala o incepi cand vrei tu! Pregatita n-o sa te simti niciodata tot timpul vei avea un fel de indoiala " oare nu-s prea mica?" " oare EL e cel potrivit" " daca afla mama?"
2-prima data cand faci dragoste e "usor dureros"... dar placut! E ceva nou! Ideal este sa o faci cu un barbat care te iubeste si te doreste! N-ar strica nici putina experienta din partea lui (daca e si el virgin iese aiurea)!
happy