| Abigaile a întrebat:

Cum/cu ce se trateaza o infectie vaginala sad acolo in zona intimacrying am 14 ani si mi-e frica de ginecologcrying

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce ti-e frica, ce crezi c-o sa-ti faca?
Te consulta foarte bland si nu patesti nimic! E meseria lui si nu vei fi prima fata de 14 ani pe care o va consulta!
Lasa prostioarele,fii fata cuminte si vezi-ti de sanatate in mod corect!
Hai,curaj!
Dupa ce te va consulta si vei face tratamentul adecvat, cand te vei vedea iarasi bine si sanatoasa, vei rade singura de tine si temerile tale!
Medicul nu e balaurul cu 7 capete
, care papa fete de 14 ani!happy

| kaylla a răspuns:

Draga mea, ideal ar fi sa mergi la un doctor ca nu se intampla nimic rau! Totusi daca nu ai bani sa mergi la un doctor poti sa-ti faci niste ceai de musetel, sa-ti faci niste spalaturi jos, sau sa iei de la farmacie niste septovag, tot pentru spalaturi. Mai sunt niste ovule care poti sa le iei, nu-mi aduc aminte cum se numesc, dar poti intreba la farmacie. Daca ti se par acestea prea scumpe, poti intreba la farmacie ce anume ai putea sa iei, sunt foarte bune si medicamentele pe baza de plante si nu dauneaza! Mult succes si sanatate!

| Wehrmacht a răspuns:

Iti e frica sau rusine?

| atac19 a răspuns:

Sau mai poti sa-ti iei tantum rosa, si sa te speli cu el in fiecare zi timp d vreo saptamana, stiu ca asta e bun...