| anonim_4396 a întrebat:

Cum cuceresc o fata despre care nu stiu daca ma place?

Sa va explic mai mult: Sunt elev in clasa a VII-a (trec a VIII-a) si cunosc o fata foarte draguta, amuzanta, deschisa la o conversatie cu un an mai mica decat mine.
Problema e ca tot ce stiu despre ea e ca sta la 2 blocuri distanta, are o sora, si din auzite si ea e interesata de mine. O singura data am jucat un joc de provocari si-am sarutat-o, iar apoi ea s-a inrosit si a fugit. Credeti ca am vreo sansa cu ea, si ce sfaturi imi dati ca sa o cuceresc?

1 răspuns:
| koool a răspuns:

Daca esti prieten cu ea, mai bine nu ai strica prietenia. Cel putin nu inainte sa stii ceva concret. Faptul ca rade la glumele tale nu inseamna mare lucru. Sunt fata si am trecut si eu prin asta.Eram foarte buna prietena cu un baiat din clasa de la mine si normal, radeam impreuna, petreceam ceva timp. Dar la un moment dat, am aflat ca ma place.Nu am reactionat in nici un fel, dar am ramas prieteni.

Mai cauta semne la ea si nu lua nici o decizie pripita!