| anonim_4396 a întrebat:

Cum de copii din ziua de azi fac atatea lucruri? Adica beau alcool/fumeaza, parintii chiar ii lasa sa faca ce vor?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care copii, de ce generalizezi?

| Emilian65 a răspuns:

Acesti copii fac asemenea lucruri fara stirea parintilor.

| Andreeush a răspuns:

Asta se întâmplă când copii au prea multă libertate sau au părinți care nu se preocupă deloc de ei.

| 1q0p2w9o a răspuns:

Nu ii lasa neaparat. Sa zicem ca de la 15-16 ani ii mai lasa cate ceva. Dar ei fac lucrurile astea fara sa stie parintii. Bine, acum daca te referi doar la vicii, copiii pot ascunde foarte multe. Daca e vorba si de alte lucruri, precum parapanta, parasuta, skijet (ca exemple) atunci ii lasa. Daca pot, de ce sa nu o faca (la copii ma refer)?

| Vanesa87 a răspuns:

Deci intrebarea este total adresata inpropriu deoarece copii din ziua de azi beneficiaza de mult mai multa libertate iar parinti sunt foarte slab educatii la varsta la care devin parinti.mai pe scurt asta intra la indobitocirea sistemului ceea ce se si vrea

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Vanesa87):

Vorbesti de ceilalti ca pot fi efectul unei indobitociri voite, dar nu te gandesti ca poate si tu apartii acestei multimi, din moment ce nu scrii bine in limba romana.

| Roelly202 a răspuns:

Asta se intampla cand copii nu sunt educati suficient, sau sunt invatati la lucruri d-astea?

| AZKE a răspuns:

Dacă nu stiu, ii lasa laughing)
Noi facem asta pentru ca ni se pare "normal" si pana la urma se simt ok. Cum majoritatea după TPU fac sex si ii indeamna si pe alti sa o faca asa facem si noi, si de la o țigară începe aventura laughing)