| anonim_4396 a întrebat:

Cum e prima data cand faci sex?, vreau detalii laughing)

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Buna. Niste sfaturi cred ca ar fi mai utilebig grin! Probabil ca prietenii iti spun sa o faci, ca este "tare", parintii – bineinteles – iti spun cat de frumos este sa astepti pana dupa majorat, bunicii ca, daca nu te casatoresti inainte, ajungi in Iad, iar pe Net gasesti o groaza de opinii, care mai de care mai diferite, unele corecte si adevarate, altele mai putin…
Retine: tu te hotarasti cand si daca este momentul potrivit in ceea ce priveste prima data cand faci sex si numai tu ai dreptul sa decizi!
1) Faci sex doar daca tu vrei, daca te simti pregatit(a) si nu din cauza diverselor povestiri auzite in stanga si dreapta!
2) Sexul este o interactiune fizica extrem de placuta, pasionala, care iti da senzatii incitante…insa poate fi si o interactiune grabita, jenanta, inhibata si destul de neplacuta! Important este sa iti cunosti partenerul cu care o vei face si sa stii ca nu vei fi timid(a) sau foarte inhibat(a) cu ea/el.
3) Nu te lasa convins(a) – in special fetele – de catre persoana de langa tine! Daca el te tot streseaza mereu cu intrebarea "cand facem sex?", poate doar asta urmareste, nu ai de unde sa stii.
4)Foarte important pentru prima data cand faci sex: interesati-va, vorbiti – nu cu vreun prieten, ci cu un medic sau farmacist si alegeti o metoda contraceptiva! Daca nu ai vorbit despre asta cu partenerul, nu presupune ca se va ocupa el/ea de asta si fa rost si tu de mijloace de protectie!
5) Alegeti un moment si un loc potrivit! Prima data cand faci sex nu trebuie sa fie o partida grabita intr-un loc ascuns, pe furis! Deci exclus: masina, bai publice, la vreo petrecere.

Daca ceva – orice nu merge ok, daca unul din voi nu se simte in largul sau, opriti totul si amanati pentru alta data! Nu este capat de linie si nu este o tragedie daca nu reusiti sa duceti la bun sfarsit din prima o partida de sex! Aveti tot timpul din lume! big grin

4 răspunsuri:
| SeXoLoGuLTPU a răspuns:

Apetisant, depinde felul ( anal, oral, vaginal) distractiv, se poate gretos, daca e anal iti spun ca e foarte naspa

| DyaLove a răspuns:

Incearca si o sa vezi.

| masinadeCUSUT a răspuns:

Teribil, groaznic, dureros, ingrozitor, stupefiant, daca nu vrei sa simti nimic din toate acestea, tratament: 50 whiskey+0. 5 maria. Peace!

| TeYo99 a răspuns:

NU stiulaughing