| Symonutzu a întrebat:

Cum e sa fii indragostit/a? Astept opinii de la toti cei care au fost indragostiti.

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Daca e dragoste impartasita,cred ca e cea mai mare implinire din lume...dar, daca nu e impartasita e ceva superb, nu pot nega asta, dar, te simti ca si cum nu ar fi de ajuns.Ca si cum iti lipseste ceva.Eu cred ca e mult mai simplu sa te loveasca ura decat dragostea.Ura te loveste pur si simplu, si simti durere pe moment, dar apoi iti trece.Dar, dragostea iti provoaca rani adanci, de care poti scapa foarte greu.Deci,in concluzie, stiu sa iti raspund la intrebarea "Cum e sa fii indragostit de cineva pe care il doare in cot de tine?", nu la intrebarea "Ce e dragostea impartasita?". Sper ca ti-am raspuns cumva la intrebare!kiss

14 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Trebuie să fii îndrăgostit ca să fii fericit. Eu nu sunt îndrăgostita. rolling on the floor))
Să fii îndrăgostit înseamnă doar să fii într-o stare de anestezie la nivelul percepţiei — să confunzi un tânăr oarecare cu un zeu grecesc sau o tânără oarecare cu o zeiţă.hee hee

| DeeaMarry a răspuns:

E minunat! E cel mai frumos lucru care ti se poate intampla, daca mai gasesti si persoana potrivita happy.

| Alyra a răspuns:

Bună!
E o senzaţie uimitoare.hee hee
Adică...nu te stresezi cu nimic. În capul tău nu mai e nimic altceva decât persoana respectivă. Când vezi persoana aia... te simţi minunat. Eşti tot/toată un zâmbet.hee hee
Dar... dacă vezi persoana aia cu altcineva... nu e prea plăcut.
Mă rog...depinde din ce punct de vedere priveşti dragostea. tongue
Noapte bună!

| eXpreSSss a răspuns:

E super misto tongue ajungi sa simti acei "misteriosi" fluturi din stomacwinking. Esti capabil de orice ( si nu ma refer sa spargi ziduri laughing ), Esti in stare sa faci orice pentru perosna iubita big grin.
Sfat 1: Incearca este super mistowinking
Sfat 2: Nu pune suflet de la inceput (vb serios) pentru ca o sa te doara ca dracu dupa o despartire...

| Ioanantonia a răspuns:

Te simti ca pe stop ca nu poti opri sangerarea happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cristianne a răspuns:

Dragostea e sentimentul ăla când vrei să mergi la toaletă dar ușa e închisă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand te gandesti la o persoana intruna, iar atunci cand o faci, simti fluturasi in stomac, esti cu capul in nori, te trec fiori cand rostesti numele persoanei de care esti indragostit/a...cam asta ar fi "explicatia teoretica", sa spun asahee hee
Cand te vei indragosti, vei vedea ca e un sentiment unic si foarte placutlove strucklove struck

| RetardedRacoons a răspuns:

E ca atunci cand te mananca in talpa si nu poti sa te descalti ca sa te scarpini.

| KเĐu540 a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos sentiment din lume, atat timp cat ai persoana iubita langa tine nu-ti mai trebuie nimic. Partea rea e ca despartirea doare enorm.

| starlyy9 a răspuns:

Multi dintre noi se cred indragostiti, dar oare cati sunt chiar intr-adevar? esti indragostit atunci cand esti dispus sa dai tot fara sa astepti nimic la schimb, atunci cand fericirea persoanei de langa tine reprezinta fericirea ta, atunci cand nu astepti nimic decat sa oferi iubire, respect, incredere si tot ce este mai bun, atunci cand te trezesti plangand de fericire datorita faptului ca iubesti, si adormi la fel, cand cauti mii de cai sa multumesti lui Dumnezeu ca iubesti. esti indragostit atunci cand un zambet iti poate lumina toata viata, in ciuda faptului ca e mizerabila. nu cred ca poti descrie in intregime sentimentele frumoase ce le simti.

| NoName4573 a răspuns:

Prima data parca esti in al 9-lea cer:* :* :XMinunattongue dar sa nu pui prima data la suflec ca patesti ca m si iese ca naiba :-| Oricum chiar si acum este frumos :-) O sa descoperi si tu :-).

| 123Andreea a răspuns:

Buna.Dragostea este un sentiment minunat care nu poate fi descris.Sa fii indragostit e cel mai frumos lucru din lume(atat timp cat si celalt e indragostit de tine), simti parca plutesti si cand esti cu cel sau cea iubit\\a nimic nu mai conteaza.P.S:sunt indragostita

| gabrieljustme a răspuns:

E frumos. Te simti bine, puternic, ca zbori.