| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa suferi dupa cineva iubit? eu pana acuma am avut mai multe relatii si nu am inteles care e suferinta.
Si au fost fete care am tinut la ele.dar dupa vreo doua, trei zile le-am uitat.
Raspunsuri:
FUNDA

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Eiii, nu stiu ce intelegi tu prin "...am tinut la ele...", cred ca mare semnificatie nu au avut pentru tine!
Pentru ca sa suferi trebuie sa fii indragostit nu gluma de persoana respectiva, nu te condamn pentru ca nu ai mai simtit astfel, e foarte bine ca nu ai mai avut de suferit, eu am avut o singura data de suferit dupa un baiat, inainte nici eu nu vedeam "rostul" pentru care sa iti pese atat de mult de o persoana pana sa ajungi sa suferi dupa el, dar s-a intamplat.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ai tinut la ele dar nu prea. Cand o sa depasesti faza asta, o sa vezi cum e.

| iubesc a răspuns:

De fapt nu stii sa iubesti.

| grab a răspuns:

Mestere ideea e sa nu suferi si sa treci mai departe.
nu e ca si cum respectiva/ul ar fi avut vreun contract cu tine prin care se obliga sa nu te dezamageasca, stai tu linistit ca asa fac toti.

acuma tu trebuie sa trece peste asta, iti faci alta ocupatie, iti cauti alt partener si uite asa viata merge mai departe.

cand o sa iti revii nitel sa ai grija sa te si razbuni pe cea/cel care ti-eu provocat aceasta deceptie. dar asta dupa ce iti revii complet ca sa nu bata la ochi.
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu nu ai dorit decat sex, relatii pasagere, nu ai iubit cu adevarat

| Demonull a răspuns:

Cum e?
e naspa

| suntZeu a răspuns:

Intrebarea ta mi se pare mai mult o lauda a faptului "Eu nu stiu sa pretuiesc valuarea umana, uit fetele dupa 3 zile" imi pare rau prietene daca tu nu sti sa vezi ce e bun intr-un om si treci pe langa fete doar ca sa compostezi un bilet si sa mergi mai departe...cand o sa suferi o sa iti dai seama ce vorbesc

Si acuma nu te gandi ca sunt un frustrat care vrea sa iti dea o lectie, daca o sa vezi pe cineva ca sufera in exterior si acel cineva are o problema, suferinta adevarata se petrece in interior, la fel cum dragostea adevarata si matura niciodata nu se dezvalui...

| Alexu9696 a răspuns:

Trebuie intai sa iubesti ca sa poti suferi, dar stai linistit mi bine e sa nu iubesti pana la o varsta anume gen 25-27

Am avut destule relati si nu imi pare rau ca am iubit dar la momentul asta cred ca erea mai bine daca eream mai rece...