| anonim_4396 a întrebat:

Cum este posibil sa te indragostesti virtual? adica pe internet. am vorbit 5 luni cu un baiat si simteam nu stiu ce... dar nu imi puteam lua gndul de la el, orice faceam, ieseam afara cu prietenii si imi venea in gand doar numele lui. cand ne-am certat, nu am mai vorbit cateva saptamani si in tot timpu asta eu plangeam, deci nu puteam sa ma opresc. la un moment simteam ca vreau sa mor deci stiu ca pare stupid deoarece nu l-am vazut niciodata dar...

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O iubire platonica, un vis frumos si atat!

| poliku a răspuns:

Ai simtit ''nu stiu ce'' pentru el...interesant.Eu cred ca esti in gradul de ati da un raspuns singura ca la urma urmei nu o sa vina nimeni sa iti explice ce e iubirea.

| ℓαυяα a răspuns:

Probabil ai inceput sa te atasezi de el, si eu fac la fel daca ma inteleg bine cu un baiat, chiar daca nu il cunosc. cheama-l afara, poate aveti sansa sa fiti impreuna happy

| MrrLove a răspuns (pentru ℓαυяα):

Problema este ca nu suntem din acelasi oras... sad

| ℓαυяα a răspuns (pentru MrrLove):

Atunci nu prea aveti cum sa fiti impreuna sad

| alexro93 a răspuns:

Si eu am patit asta, dar intr-o relatie parca nu mai mai simteam atat de relaxat... vorbind cu el pe internet iti formezi o parere, vezi doar lucrurile bune, in realitate insa incepi sa vezi si defecte

| gingergirl1 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare! Am inceput sa vorbesc cu un baiat cam din luna februarie si nu am mai vorbit cam de luna trecuta, bineinteles virtual! Si eu chiar tineam mult la acest baiat si el la mine! Ii putea spune cam orice, cand eram suparata etc dar el statea in cealalta parte a tarii laughing Imi lua apararea si incerca sa ma faca sa ma simt mai bine happy In fine, nici eu nu il vazusem dar mi se parea un tip foarte ok
Eu zic sa te bazazi pe o relatie REALA nu virtuala pentru ca nu prea merg chestiile asteawinking

| sebby27 a răspuns:

Te-ai indragostit de ideea de a fi cu el.Vazand poze cu el ti-ai creat o idee despre cum arata si ai combinat asta cu felul lui de a vorbi pe net(crezand ca poate asa e si in realitate).

Daca faza e sigura eu zic sa te intalnesti cu el, sigur insemnand ca aveti cunostinte comune si ca nu e un pseudo-baiat picat pe net in spatele caruia o fi unu care racoleaza fete.Nu vreau sa te speriu, doar iti zic sa ai grija.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| AllyutSsa a răspuns:

Buna happy
Logic...tu te-ai indragostit de cuvintele si de modul de a gandi al persoanei.
Daca ti la el incearca sa va intalniti pentru ca altfel vei fi mereu cu gandul la acea persoana "virtuala" fara sa stii cine se ascunde de fapt in spatele calculatorului.
Cred ca multi dintre cei care ti-au citit intrebarea au trecut prin momente asemanatoare chiar daca nu au scirs, deci nu esti singura happy Chestia e ca puteti vorbi la telefon si puteti deveni mai apropiati daca nu va puteti intalni in realitate happy
Succes happy

| costivr a răspuns:

Citeste don quijotewinking