| bytzuuuu a întrebat:

Cum fac ca unui baiat sa ii placa de mine desi el are prietena?big grin...

Răspuns Câştigător
| GuraLumii a răspuns:

Ii spui ca persoana lui nu te intereseaza, iar dupa reactia lui mai vorbim

45 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-ti, intre patru ochi, BUNICA! (nu pe mama)
Sa-ti povesteasca despre experientele traite de... cunostintele si prietenele ei (ca despre ea nu va spune nimic).
De ce de la o persoana cu varsta? Simplu. Fiindca asa procedeaza femeile de cand e lumea!

| steph a răspuns:

Ce ai zice daca ai avea tu un prieten si o fata careia ii place de el pune intrebarea asta?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Una din regulile bunului simt cere sa fii si empatic! - adica sa te pui in locul celuilalt, si sa vezi cum e in cealalta situatie! Daca el are deja pe cineva, de ce trebuie sa faci tu rau? Invers, deci, cum ti-ar place ca alta tipa sa atenteze la perechea ta? Stii proverbul care spune ca "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!"? Plus ca, potrivit legii karmice, "Bine faci, bine gasesti! Rau faci, rau gasesti!" Mediteaza, deci! Psiho

| beba a răspuns:

NU FACI!

| CAsToReL a răspuns:

Simplu: platesti un sofer de maxi-taxi transnistrean beat sa-i calce prietena cu masina in timp ce se afla pe trecere... la politie negi totul si zici ca nu-l cunosti... apoi dupa ce faci anumite incantatii si vraji si dupa ce o inmormanteaza pe tipa... el o sa vina singur la tine...

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi daca ar face vreuna in asa fel incat sa se bage intre mine si pr meu vai de steaua ei ca as jucao in picioare...eu zic sa nu te bagi peste relatia fetei pentru ca ea poate tine la el si daca o lasa pe ea pentru u fi sigura ca daca va intalnii alta mai fr ca u te va lasa si p u si nu iesi cu nici un castigwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy.sunt in aceeasi situatie. uni baietii parq nu ar gandi.sunt atrasi d mai multe fete. dn propie experientza pot sa afirm q ei stau q mai multe fete odata.nu stiu poate el chiar tine la fata aia...trateaza-l q indiferenta chiar daca este greu si nu stiu daca o sa reusesti nici eu nu am reusit poate dp q o sa se certe q fata aia... o sa ii captezi atentia...baga sh uh zazanie intre ei...asta e legea... dc sa isi cladeaska fericirea p nefericirea ta? .mqar sp q iti plaqe d el. s vedem q decizie va lua...mai vb. pupz'.sh ai grija d tine...sunt in aceeasi situatie. q tine deci chiat nu stiu q sfat s iti dau fiindca si eu am nevoie d sfaturi. pupz'...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nush...sincer sunt in aceeasi situatzie...imi place un baiat dar aaare prietena...si nu prea vreau sa fiu oaia negra... dar nici sa astept sa se termine intre ei...numi surade ideea! ...doamne ce bine ar fi dc ar fi mai usor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceesi situatie sunt si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai la prietenul lui cel mai bun

| natalita a răspuns:

Spune-i pur si sinplu ca prietena ta te uraste nespus de tare!

| natalita a răspuns:

Spune-i ca prietena ta te uraste nespus de tare

| ralucuta a răspuns:

Spune-i ca nu-ti place de el, si daca nu intelege spune-i prietenei lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teas sfatiu sa-i sui in fata ce simti dar nu cred sa lucreze asupara lui tu trebuie sa afli cei place lui cel mai mult chiar trebuie sa alflii tot cei place lui sa te prefaci ca iti place si tie sa te imbraci asa ca femeia din visul lui tot asa. pe urma dam ai sa vezi ceva fi succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci.........sa incerci sa fii mai lipita sa vb cu yubi sa te porti frumos sa .........mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi iera pacolo un raspun cica sa afli cei place si ce nu-i place etc si sa te prefaci ca si tie iti plac aceleasi lucruri.sincer nu`i corect, ...trebuie sa fii naturala...si cred ca daca chiar vrei sa-l atragi da`te la prietenul lui cel mai bun(a scris cineva pacolo) adica ii chiar din propria experientsa straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici sa aleaga in tine si ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă în aşa fel incât să te combini cu unul pe care ea îl place si fă-l gelos pe el... dar înainte de toate astea fă-l să creadă ca eşti moară dupa el şi când vei incepe să te saruti cu prietenul lui cel mai bun el va fi gelos pentru ca baieţilor le place ca fetele să fie moarte dupa elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa il fsci sa ii plac d tine pentru sinplul fapt k are prietene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt tot in situatia asta dar vreau sa ii spun dar nu am curajul si in plus si prietena ma cea mai buna il place

| no_5867 a răspuns:

Naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca il placi ci ca nu te poti gandi decat la el si il visezi. te va place dar mai intai il intrebi daca are pretena si ce culore de par are si daca iar mai place una asta am facut si eu si sunt insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dai pasarica de pe cer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand... daca PRIETENA lui este PRIETENA cu TINE...las'o balta...mai bine uiti de el...
Dar daca nu o cunosti pe norocoasa, atunci poti linistita sa te bagi pic in seama...si intai sa deveniti prieteni...sa vada ca poate avea incredere in uh... si nu stiu... vb cu careva sa te dea in gat.laughing sa ii zica ca tie iti place de el... precis o sa te intrebe care ii faza. si d'astea... si u ii zici ca Da imi place... da u ai pretena si vad ca vrei sa fim numai amici.si d'astea... Mie mi-a functionat...ca dupa o saptamana [in care n'am vorbit de loc si nici nu ne uitam unul la altul] la o zi de nastere... mi-a zis ca s-a despartit de pretenasa ca si'a dat seama ca tine la mine tongue
Am Fost in CulMeA fericirii love struck

mie mi-a mers...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu te baga peste relatia lor! gandeste-te ca mai sunt o gramada de baieti frumosi de care ar putea sa-ti placa. ce rost ar avea sa strici ce ai si-au construit? si daca ai face ceva si ar renunta la ea pentru tine...la fel de usor ar fi sa renunte la tine pentru o alta care il place. ce-ar fi sa iti reuseask si o alta fata sa simta ce simti tu acum si sa primeask sfaturi pentru a te desparti de el? urat
Oricum, e decizia ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il lasi in pace... ce-o fi si pentru tine sta deoparte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cum pe numesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai bine ai astepta ca el sa se desparta de ea si apoi mai vezi u...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Tu ce ai facut? big grin