| Mariussharc a întrebat:

Cum fac sa aflu daca persoana pe care o plac ma place si ea? Ea am observato ca se uita la mine mereu cateo data si ochi in ochi si Cand mai vb foarte rar subiectu de vb maxima este ce faci? Bn tu?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Salut, din ce ai scris pari o persoana sincera care isi doreste mult sa treaca peste aceasta emotie sau timiditate de a da gres, fiinduti frica sa nu te refuze.
ei bine dragul meu raspusul este simplu, tot ce trebuie sa faci este sa ii spui persoanei in faata ce simti asa vei afla addevaru, vei prinde si curaj si persoana va vedea cant de puternic esti.
Ca sa scapi de aceasta frica trebuie sa iti spui in fiecare zi ca tu esti puternic si caa sti fericiit, subconstientul tau va percepe mesajul si o sa fi surprins ce bine o sa iti mearga, mult succes!
Iti urez tot binele din lume

2 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Eu zic sa intri în contact cu ea.E posibil sa te placa, dar ca sa fii sigur încearcă sa vorbesti mai mult cu ea.nu te opri doar la -"ce faci?" -"bine, tu?"dezvolta si tu nitel conversația. Invinto in oras la o cafea sau un suc sau la McDonalds (atâta ca e aglomerație si nu e un loc prea romantic) si vorbiti mai multe. La sfarsit spune-i ca o placi. Ce reacție poate avea? In cel mai rău caz se enervează pe tine si nu te place, iar in cel mai bun caz sunteți un cuplu drăguț.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Așa sa întâmplat și la mine de câteva ori dar în zadar.Cu respect Mari