| Cascaval123 a întrebat:

Cum fac sa visez erotic? sau cum sa imi controlez viesle?

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Depinde de persoana, de modul i ncare gandeste. Unii nu viseaza deloc, dorm prea putin, doar pentru odihna, iar visele sunt foarte scurte, altii viseaza mult, dar uita imediat, altii nu uita, dar nu le pot controla, altii le pot controla mereu, altii doar uneori.
Daca esti mereu odihnit, vei visa mai mult, mai des si astfel vei avea 'ocazia' de a incerca sa iti controlezi visele. Insa, daca singurul tau scop de a visa e acela de a face ceva ceea ce animalele fac doar ca si instinct, iti recomand sa nu cobori asa jos...

| Drolja a răspuns:

Uită-te la porno.

| corbulalbrosu a răspuns:

Consider ca daca te-ai uita/viziona multe filme pornografice, erotice sau cu conotatii sexuale, aceasta mare cantitate de erotism asimilat ar avea ca efect colateral aparitia unor vise cu carater erotic.S-ar putea intampla insa sa nu se produca astfel de vise deoarece nu exista nici un mijloc prin care tu sa-ti controlezi visele.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa te gandesti la ceva erotic inainte de culcare, sa vizionezi filme porno sau sa cauti porn pe net inainte de culcare. Singurul mod in care poti avea un oarecare control (dar foarte mic) asupra viselor este prin concentrare intensa pe ceea ce vrei sa visezi.
Eu nu am de loc vise erotice, am numai vise gen filme de actiune.

Răspuns utilizator avertizat
| CuieMoco a răspuns:

Culca-te.

| naty1919 a răspuns:

Te uiti la filme sau nu stiu.
rar visez asta
incearca sa controlezi pentru ca stii ca nu e real

| mirianamorosan a răspuns:

Este o modalitate de a iti controla visurile. multe persoane au incercat-o si a reusit. Este o singura problema. daca faci asta o sa traiesti cateva momente horror in timpul somnului, momente groaznice. Cunosc si eu pe cineva care a incercat si asta s-a intamplat.

| D3D3TPU a răspuns:

Uita-te la mai multe filme sa visezi