| Lilly_5848 a întrebat:

Cum fac un baiat sa ma placa, respectiv sa ajungem sa fim impreuna, fiindca imi place de un tip si se pare ca si el da semne spre a fi interesat de mine?

2 răspunsuri:
| oOAndreeaOo a răspuns:

Buna! Pai exista mai multe tipuri de baieti ca de ex:
1)cel macho care se da mereu mare : trebuie cucerit cu o atitudine rece, daca el se da la tine, arata-i u privire ca de gheata, atunci el te va vrea mai mult.
2)cel tandru si sensibil poate fi cucerit usor daca iti simnte prezenta in viata lui ( adica vorbeste mereu cu el, il ajuti tot timpul, etc)
3) cel timid, il poti cucerii cu mici gesturi de tandrete fata de el, ca de ex.: ii poti lua apararea,il poti sfatui mereu, etc.
In general baietii pot fi usor de cucerit astfel:
-Poti sa te intalnesti cu el, nu neaparat singura, pornind o discutie pe o anumita tema(un eveniment,un concert, muzica, etc) iar cand este mai destins poti sa-ti marturisesti sentimentele.
-Daca vrei sa te doreasca devin-o sau macar incearca sa fii fata visurilor lui sau macar potrivit caracterului lui (ex: daca ii place sportul, tu trebuie sa te descurci foarte bine la asta)
-Poti sa-i spui prin prietenii lui buni, dar niciodata prin sms sau email, deoarece prin asta el se va simti jignit si va crede ca nu il crezi demn de tine.
-Pentru a avea o imagine buna in fata lui zambeste-i mereu, imbracate si comportate sexy astfel te va observa si poate te va aborda.
Sper sa-ti fie de folos sfaturile mele si sa-l cuceresti cat mai repede.

| me_4173 a răspuns:

Pai:incearca sa fi cat mai naturalahappy,sa gasesti cateva lucruri in comun cu el,sa vorbesti cu el(chiar daca iti bate inima tare si ti se subtiaza vocea),incercati sa iesiti impreuna cu prietenii undeva, sau orice altceva, iar apoi vei vedea ca lucrurile vor veni de la sinehappy aaa si inca ceva!big grin ai incredere in tinehappy