| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci sa cuceresti un baiat?

13 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa fii cit mai naturala, nu incerca sa-ti schimbi comportamentul, baietilor le place in general sa fii tu insati.Bafta.

mariana
| mariana a răspuns:

Poate ca eu sunt de moda veche dar dupa cate stiu eu baietii chiar fug de fetele care li se ofera si atunci, cu sfaturile date nu cred ca poti fi pe calea cea buna, in dorinta ta de a-i castiga dragostea unei persoane care te intereseaza. Stiu ca astazi fetele sunt mai "agresive", ele doresc sa faca primul pas, dar sa stii ca asta da dovada de lipsa de feminitate. Femeia trebuie sa aiba un asemenea comportament, in viata, respectiv, la scoala, la locul de munca, in locuri publice, in familie, prin care sa-si puna in valoare calitatile personale, mai ales sarmul despre care se tot vorbeste. Stiu ca esti nerebdatoare daca tu ai eventual sentimente pentru un baiat, dar el, saracul, nu are nici o vina pentru ca, acest sentiment de dragoste nu este indreptat catre tine. Trebuie sa stii ca, atractia este un fel de reactie care se creeaza fara voia sau dorinta partenerilor si acest lucru cand se intampla, se mai spune ca ti-ai intalnit jumatatea. Chiar daca un baiat pe care-l placi nu-ti da atentie si nu-ti va da niciodata, nu este o mare nenorocire, pentru ca vei gasi si tu omul care te va iubi asa cum esti. Fii tu insuti, in toate situatiile, nu incerca sa atragi atenti sub nici o forma, uita-te in jurul tau si vei vedea ca sunt alti tineri care sunt disponibili si poate sunt atrasi de tine si daca nu exista la ora actuala un baiat care sa te placa, ai rabdare el o sa apara. Nu este bine sa ne impunem sentimentele, sa vrem ca toata lumea sa faca ce vrem noi, pentru ca acest lucru nu este posibil si ne aduce numai neplaceri. Esti tanara, vei cunoaste succesul si te vei indragosti pentru ca, timpul tau nu este trecut. Ai incredere in tine, in calitatile tale umane, pune-ti in valoare cunostintele, lucru pentru care trebuie sa citesti mult, sa te informezi, pentru a avea o cultura corespunzatoare. Trebuie sa stii ca farmecele fizice, nu intodeauna sunt puse pe primul plan atunci cand un baiat vrea sa-si intemeieze o familie. Tinute socante, cu fuste mini, sanii goii, sunt doar pentru distractie de moment, alte "ingrediente" vor sta la baza unui femei alese de a fi sotie. Iti tin pumnii sa reusesti sa devii o femeie independenta, care are succesul pe care-l merita.

| yami a răspuns:

Trebuie sa fii TU, in primul rand...altfel se va indragosti de o himera...sa faci exact cum simti si cum te taie capulhappy. daca va aprecia felul tau de-a fi, cu siguranta se va si indragosti, daca nu, nu ai pierdut nimic, nu?happy...si pe langa asta: sa fii vesela, sa asculti ce spune, sa ii respecti parintii, sa nu-l cicalesti prea mult(nu le plac fetele foarte vorbarete, si se plictisesc repede), sa cauti lucruri ce le aveti in comun si asa veti stii ce sa faceti cand sunteti impreunahappy

| LuS[z] a răspuns:

Trebuie sa incerci sa-i castigi increderea.sau daca iti place foarte mult de el te duci direct si-l saruti.si daca reactioneaza frumos... l-ai cuceritwinking

| Elena0210 a răspuns:

Te folosesti de farmecut tau

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Prin felul tau de a fi. Poarta-te asa cum esti si daca esti genul lui poate o sa te placa.

| sergiu2525 a răspuns:

CUM ZICE LUZ PE MINE NUMAI DACA MA PUPA O FATA INNEBUNESClaughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei` eu ce sa zic...` am avut si eu acelasi caz in care eu m`am indragostit de un baiat dar el nu ma iubea`.pai.in primul rand nu ar trebui sa iti tii sufletul ascuns` dupa cortine` frate? spune-i k il iubesthi si k simti cv pentru el.si nu trebuie sa ii arati k esti topita dupa el sau ca ai fc orice pentru el`. sau sa te duci uh la el sa ii zici sa stea cu tine`...nu! nu fha asa.comportate frumos in fata lui.si nu trebuie sa iti fie rusine in fata lui.comportate natural cum te comporti de obicei.cand te intalnesthi cu el din intamplare.nu ii zici "wei ce fashi?" asteptzi uh sa te salute nu il salutzi uh.sau cand esti cu o prietena in fata lui nu spui in gura mare "fha taci draq din gura du-te`n..."sau sunt mult mai multe exemple...yawn trebuie sa te comportzi frumos.sau de exemplu intra` pe mess`...nu intri uh pe el .asteptzi sa intre el p tine. k dupa pari sacaitoare.` [parerea mea] dar poti sa te bagi u in seama la el p mess` doar daca stai cu el.` straight face si km atat am de spus.si eu am trait o experientza de asta.si am facut exact invers de ce am scris` aici! si acum regret enorm angrycrying... dar` nah asta e.asa e viata.va puup si daca vreti puteti tine cont de sfaturile mele.:*:*:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zii ca il iubestila nebunie si ca vreau sa fim impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii sincera, si vei avea succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa stiu cum as putea sa-l cuceresc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai machiazate cat mai des aranjazati parul in fiecare zi sa iti faci unghiile mereu imbracate cat mai sexy si nu uita sa-ti dai cu parfum! si cand treci pe langa el nu-i da atentie decat te opresty langa el cateva secunda te uiti la el si ii zambesty si atat.si ai sa vezi ca asta il atrage foarte mult.si zambeste-i mereu si daca incearca sa vorbeasca cu tine inseamna ca aproape l-ai cucerit. zambeste mereu fii vesela ca sa vada ca nu esti suparata din cauza lui.

| gabizza a răspuns:

Buna ma numesc gabriela.imi place foarte mult de un baiat.dar nu stiu cum sal cuceresk.el nu ma place dar vreau sal cuceresk cum procedez.pup. vreau rasp. urgent