| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci sa nu te mai doara atunci cand te dezvirginezi?

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ar trebui sa faci petting o perioada de cateva zile/saptamani,sa-i permiti partenerului tau sa te penetreze cu degetul,apoi degetele,largindu-ti astfel orificiu himenal, iar inainte de actul sexual in sine sa fii relaxata, plina de incredere in tine si in partenerul tau si cat mai excitata si lubrifiata cu putinta.

| alexutza003 a răspuns:

Pai de preferabil baiatul sa aiba experienta sa te ia usor sa fi si tu relaxata si sa fi pregatita psihic ca daca te gadesti o sa ma doara? o sa ma doara? devi stresata si incordata si automat ca te doare si mai e un lucru biologic pe unele fete le doare de la natura pe altele nu dar eu ti-am dat niste sfaturi pentru a nu te durea asa de tare

| Foca a răspuns:

Buna. Tre sa fi mai mult excitata, adica pune-l sa iti dea niste limbihee hee si sa te exciti mai mult si nu o sa fie asa de dureros happy
Succes.
Ciaowinking

| Nicky29 a răspuns:

Pai nu stiu incearca sa o faci cat de usor poti si cat de bine se poate.Tot o sa te doara putin acolo dar o sa te doara mai putin decat te-ar durea daca ar fi nemilos cu tine :d.
Daca chiar nu vrei sa te doara sa nu simnti nimic dar nu iti recomand sa faci asta dar asta e raspunsu corect la intrebarea ta:imbatate, drogheazate si atunci chiar nu o sa mai simnti nimic dar nu o sa fie frumos.
Trebuie ca acum sa te doara ca mai incolo sa ajungi sa iti placa :d. Daca nu te-ar durea prima oara ar fi logic ca mai incolo sa te doara cam asa stau lucrurile in viata. Oricum sunt curios poate e vreun specialist si stie solutia cum sa te dezvirginezi cu 0% durere.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Sa te dizvirginezi? adica tu singura sau partenerul pai daca ai primul contact sexual incearca sa te exciti si dupa sa face sex

| hotx a răspuns:

Multe fete nu scap de durere, dar incearca sa creezi o atmosfera in care sa te simti protejata si cat mai calda. Discutati inainte de partida de sex faptul ca e pentru prima data si incercati sa luati lucruri treptat. Odata ce el are grija si rabdare iar tu comunicare si o atmosfera de vis, atunci totul va trece mult mai bine. Mult succes, Simona - http://HotX.ro

| buterfly a răspuns:

Pai in primul rand cred ca trebuie ca baiatul sa fie foarte atent cu tine sa existe inainte un preludiu, mai apoi trebuie sa fi si thu relaxata... Orikum himenul difera de la un organism la altul : poate fi mai elastic sau nu, depinde de fiecare!happy

| ioanatomi a răspuns:

Trebuie ca partenerul tau sa te excite foarte tare,sa fie tandru cu tine, sa nu faca miscari bruste. tu la randul tau trebuie sa fi relaxata, sa ai incredere in el, sa fi stapana pe tine, in timpul actului sexual sa va priviti unul pe altul in ochi.
Dar nu uitati sa va protejati!