| ShamelessQboy a întrebat:

Cum faci sa refuzi sa faci sex cu cineva, fara sa se supere?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zici ca ai hiv

| RoCkKiD a răspuns:

In multe cazuri e dificil sa refuzi si sa eviti o eventuala reactie negativa din partea celeilalte parti.
Cea mai buna abordare este sa fii sincer/a (nu nesimtit, e o diferenta), sa mentionezi motivul si de ce acest motiv este important pentru tine. In final nu poti decat sa speri la o reactie macar neutra.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te desparti pur si simplu de ea. Astfel vei scapa de ''corvoada'' de a fi nevoit (obligat) sa intretii sex conform capriciilor manifestate de ea. laughing

| DanyDav a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Este greu sa intelegi femeile. LOL

| ShamelessQboy explică (pentru corbulalbrosu):

Nu-i vorba de despartire, pentru ca nu suntem impreuna, eu am iubita, nu-i geloasa si ea stie asta foarte bine stie ca suntem un cuplu openminded, poate si asta o incita sa vrea.
Dar eu nu o vad asa, pur si simplu tin la ea ca la o sora mai mica, in schimb ea nu vrea sa o mai consider asa, am zis ok prietena foarte apropiata.

| Fatamuntilor a răspuns:

Zici ca iubita ta e foarte geloasa si te temi pentru siguranta ei!
Nu crezi ca poate a pus-o iubita ta sa incerce?rolling on the floor

| Plato a răspuns:

Problema ei/lui daca se supara, nu e datoria ta.

| Raven a răspuns:

Întrebarea e la modul general sau e pentru tine? După nickname ești băiat. Pe cine vrei să refuzi, pe iubita ta ori o tipă străină? Sunt situații diferite: dacă nu ți-e iubită, poți spune că ai prietenă, că te împiedică religia ta să faci sex premarital ori că ai o BTS. Dar dacă e iubita ta... nu te sfătuiesc, femeile tind să reacționeze urât la așa ceva, chiar dacă nu-ți spune nimic pe moment, poate crede că ai pe alta, că n-o mai găsești atrăgătoare, că te-ai plictisit de ea. Oricum, indiferent de situație, bine n-o să-ți fie!

| ShamelessQboy explică (pentru Raven):

Nu-i vorba de iubita, ci despre o prietena apropiata, suntem foarte confidenți, treaba este ca eu nu ma vad facand sex cu ea, o consider prea mica si inocenta pentru mine.

| Paul754880338 a răspuns:

Simplu! Tie cum ti-ar place sa fii refuzat(a) fara sa te superi?

| gogu220 a răspuns:

Acum foloseşti scuza cu postul Paştelui, iar după, te doare capul.
Dar ai grije, e posibil să vină ziua în care o să cânte repectivul la altă masă.

Răspuns utilizator avertizat
| Rhea44 a răspuns:

Inventezi scuze tâmpite. Pe care nici tu nu le-ai crede

| ElisaAna a răspuns:

Fara sa se supere? Wtf. Pai ce, e datoria ta sa faci sex si daca nu, gata se supara? Daca esti intr o relatie cu el/ea de ce ai refuza? Se presupune ca va iubiti. Daca e doar un cineva, de ce ai face sex cu el si mai ales de ce s ar supara daca refuzi? E vreun sugar daddy?

| ShamelessQboy explică (pentru ElisaAna):

Este o prietenă foarte apropiata, eu tin la ea ca la o surioara dar in ultima perioada imi tot bate apropo sa faca si sex.
Pur si simplu o consider prea mica si inocentă pentru mine.

| ElisaAna a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Ce fel de prietenie e asta. Poate ea te considera prieten cu beneficiu si isi vrea beneficiul? laughing

| ShamelessQboy explică (pentru ElisaAna):

Problema este ca si-a modifiat pe parcurs felul in care vede ea relatia noastra de prietenie, daca la inceput ea era foarte reticenta, cu timpul a inceput sa se apropie prea mult, sa imi cera sfatul in orice fel de problema si acum chiar a sarit limitele.
Fata e atragatoare, sexy dar eu mi-am impus sa o tratez si vad ca pe o sora mai mica, si consider prea inocenta pentru mine.

| ElisaAna a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Spune-i asta.

| ShamelessQboy explică (pentru ElisaAna):

Am incercat sa-i spun dar nu vrea sa inteleaga, vine cu tot felul de argumente, e ca un copil caruia incerci sa-i explici ca bomboanele nu fac asa bine chiar daca sunt placute la gust.
Vreau alte idei mai bune, ce as putea sa-i zic sa o conving?

| ElisaAna a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Doamne, nu stiu ce e asa greu sa te impui. Esti mai mare, esti barbat( cred....sau baietel dupa cum vad). Asa usor te poate manipula? Daca e asa proasta si vrea neaparat sa fie ****ta zi-i ca sunt atatia baieti dispusi, poate poate face si niste bani de pe urma asta.

| ShamelessQboy explică (pentru ElisaAna):

Crezi ca nu i-am explicat, chiar eu am tot incercat, i-am facut cunostinta cu baieti educati draguti, dar ea îi ignora tot zice ca nu-i inpira incredere.
Cat despre bani nu duce lipsa si nici nu pare interesata, e cam naiba, fiica unui mos cu bani, singurul copil facut la batranete, foarte interesata de istorie, cultura, parapsihologie, muzica clasica, pana acum o vreme nici nu pomenea de sex, dar nu stiu de unde i-a incoltit in cap ideea asta, in ultima perioada m-a tot intrebat despre sex, a tot adus in discutie subiecte pe tema asta!
Chiar aseara am avut o discutie cu iubita mea despre chestia asta, ce crezi ca mi-a zis! *** si tu sau o aduci sa o facem in 3 poate asa e mai bine, zice ca nu crede ca-i va iesi din cap pana nu o face!
La randul ei fata asta ma tot intreaba de fiecare data daca m-am mai gandit la ce mi-a propus!
Ma cam simt asa ingramadit la colt sa o fac fara sa vreau, mie imi e foarte draga ca prietena dar atat.

| ElisaAna a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Daca iubita ta ti a zis asa ceva, cred ca voi sunteti cu totii cu probleme acolo. Imi pare rau

| ShamelessQboy explică (pentru ElisaAna):

Iubita mea este bisexuala, crezi ca asta-i o problema?