| zoomzet a întrebat:

Cum faci sa treci peste dezamagirea ca cea mai draga persoana din viata ta te-a lasat balta fara nici o explicatie? Cum se face ca era totul ok si minunat cu o zi inainte, apoi a disparut brusc fara nici un cuvant? E mai simplu asa?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Dezamagirea nu va disparea niciodata pentru ca nu poti intelege de ce persoana care era mereu alaturi de tine, care iti impartasea ideile, care te contrazicea cand nu aveai dreptate a renuntat la tot. Si cel mai urat lucru e sa pleci din viata cuiva la care tineai fara ca macar sa-i explici de ce faci acest pas. Desi cuvintele pot durea de cele mai multe ori e mai bine sa le folosim, macar o simpla explicatie sau un elementar Adio. Capul sus! Cei care iti sunt cu adevarat prieteni si tin la tine nu vor pleca niciodata, nu vor disparea din viata ta. Prietenii adevarati sunt pentru totdeauna. :*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand o iei in barba de la viata, e posibil sa fi meritat acest lucru. Strangi din dinti, iti pui comprese cu apa rece si mergi mai departe.

| τττ a răspuns:

Capul sus, draga.Baiatul ala nu te-a iubit cu adevarat, a fost o pierdere de timp! Ai grija data viitoare de cine te indragostesti.

| Cik_Oxan_1988 a răspuns:

Buna! sfatul meu este ca nu trebuie sa-ti pierzi speranta! probabil ca persoana care t-ea dezamagit a avut un motiv de a plecat a considerat ca asa-i mai bine, mai tirziu sau mai devreme te va cauta, va veni la tine si atunci totul o sa decurga mult mai bine.n te mai gindi la cea ceea fost sau de ce asa s-a intamplat, iti faci tie rau mai bine citeste ceva interesant sau fa ceva ce nai mai facut succes