| Ale5184 a întrebat:

Cum iesi din friendzone ca fata?

7 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Nu se poate. Esti acolo cu un motiv: te place doar ca pe o amica si atat.

| GouDidodino a răspuns:

Ii dai jet

| Spartacus12345 a răspuns:

Fa-l sa te placa, simplu. Sa te vada mai mult decat o prietena

| Ale5184 explică (pentru Spartacus12345):

E destul de greu. Am trasat o limita de vreo 8 ani. Incerc, parca ar merge. Parca da si el cateva semne. Dar greu. Foarte greu. E o persoana pe care o respect foarte mult si nu mi-as dori sa fac ceva nesabuit.

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Ale5184):

Daca da si el semne, intreaba-l direct daca te place. Poate veti fi impreuna

| BravoJohn69 a răspuns:

Încearcă sa te dai pe lângă un prieten bun de al lui și dacă devine gelos atunci felicitări cel mai probabil te place și el

| Ale5184 explică (pentru BravoJohn69):

Nu avem prieteni comuni si e o persoana foarte cerebrala. Daca nu i-ar conveni, nu ar spune nimic si gata. Nu vorbim de cineva care are 16 ani, vorbim de cineva care are 26. Nu e chiar asa usor. Noi suntem prieteni de 8 ani dar pana recent nu am iesit niciodata amandoi. Am fost doar colegi si atat. Am vorbit des, in mare despre scoala/facultate. Niciodata viata privata pana recent, cand a inceput sa-mi povestea despre cat de greu e sa-si gaseasca pe cineva pe placul lui. Nu as risca sa fac o mutare proasta si sa ruinez tot. O singura data am insinuat ceva indirect si m-a intrebat ce incerc sa insinuez dupa atatia ani. Dar am aberat si subiectul s-a inchis. Nici nu i-am raspuns nici nu mi-am primit raspunsul.