| SlowLikeSnow a întrebat:

Cum ii dau papucii fara sa sufere?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Uf, grea intrebare!
Ai un motiv serios pentru a-i da papucii? Daca da, fa-ti timp pentru o discutie serioasa cu ea, intr-un loc unde sa fiti singuri si nederanjati, in care sa ii expui acel motiv si faptul ca vrei sa te desparti de ea. Daca nu ai un motiv real, e mai greu. Oricum, nu te vei putea desparti de ea fara ca sa sufere. Asta e, face parte din jocul prieteniei. Nu am vrea sa fie asa, dar asta se intimpla.

| Kylexy a răspuns:

Sa inteleg ca esti combinat cu 2 fete
Pai fa ce iti spune inima si uitate la frumusetea interioara a fiecarei fete Gandeste-te de 10 20 30 de ori pana sa iei decizia

| тecнιннιlα a răspuns:

... pfff straight face. Daca ii o fata mai sensibila, o chemi sa vb ii spui dc nu mai vrei sa fii impreuna cu ea, ii vb frumos, calm ii explici de n ori, o linistesti (oricum trebuie sa-i spui cat mai repede pentru ca dupa aia ar suferi si mai mult mai tarziu). De fapt orice fel (sau tip) de fata ar fi sunt de parere ca asa ar fi cel mai frumos. Succes happy. Bb.

| Rares20funde a răspuns:

Pai trebuie sa ii bagi papucii in picioare ca sa nu creada ca nu il iubesti.Ai grija sa fie pufosi ca daca is de aia de lemn, se supara baiatu

| SlowLikeSnow explică:

Sunt Fata!

| dollydee a răspuns:

Explica-i clar si sincer motivul si daca tine cu adevarat la tine te va intelege, va accepta daca ii spui asta te face fericita, poate ramaneti prieteni...asta e partea plina a paharului. Mai e si varianta in care va face o criza de nervi si e posibil sa declansezi o cearta cu siguranta nedorita. te poti astepta si la amenintari cu sinuciderea sau alte chestii.acum depinde de personalitatea lui. tu il cunosti ca sa stii cum poate reactiona. Ia-l usor...si multa bafta!

| thealchemist a răspuns:

Poate cum sa sufere mai putin, ca fara suferinta nu se poate. metoda clasica e sa iei vina pe tine, sa spui ca ai nevoie de timp sa-ti clarifici sentimentele, ca daca te iubeste te lasa sa pleci, etc.
dar in nici un caz sa nu te desparti la telefon sau prin vreun mesaj pentru ca te va uri pentru totdeauna.
iar daca crezi ca va reactiona urit sa ai grija sa o faci in public.