| anonim_4396 a întrebat:

Cum îi explic unui băiat că mie nu îmi place de el mă întreabă în fiecare zi dacă vreau sa fiu cu el şi eu mereu îi spun nu, nu e urât e chiar foarte frumos şi drăguţ, dar mie nu îmi place de el îmi place de un băiat care îmi place de el de mult timp şi nu am cum să îl uit şi nu pot să fiu cu acel băiat pentru că nu îmi place de el mereu îmi spune că mă iubeşte şi nu ştiu ce să îi zic mi-e milă de el dar dragostea cu forţa nu se poate. Cum îi spun că mie nu îmi place de el fără să îl rănesc?

Răspuns Câştigător
| asdsdsaaas a răspuns:

Ii spui frumos asa: "uite esti foarte dragut dar eu nu am sentimente fata de tine, nu vreau sa te ranesc, putem ramane prieteni"

5 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

@relax22 nu am pus întrebarea asta ca să mă corectezi tu foarte bine am greşit şi ce te interesează pe tine?

| Annd a răspuns:

E batut in cap, e un caz pierdut, nu se mai poate face nimicsad

| AnotherWayToDie a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa ii explici situatia, daca te iubeste cu adevarat sunt sigura ca nu se va supara pe tine.happy spune'i ca nu simti nimic pentru el si poate asta in timp se poate dezvolta dar nu se poate ca deodata sa il iubesti... puteti ramane prieteni si pe parcurs sa va apropiati unul de celalalt. Bafta! fundita? puppy dog eyes

| relax22 a răspuns:

"nu esti genul meu" cel mai scurt si daca intreaba "de ce?" e un nesimtit big grin Bafta

PS:"Imi place ai folosit" de 5 ori (OMFG) Cand mai pui intrebari gandeste-le mai intai forumlarea deoarece am citit de vreo 4 ori intrebarea ta ca sa inteleg despre ce este vorba.

| S3fa a răspuns:

Relax22 ei chiar nu-i place de acel baiat si trebuie sa stii cand esti sincer si chiar spui din suflet ceva nu te mai poti exprima corect...tonguetonguetongue... sper ca nu te-ai suparat ca ti-am zis