| Anothergirlfromtpu a întrebat:

Cum ii pot spune iubitului meu ca sunt gravida? Pana acum am ascuns asta si nu sunt sigura cum sa ii spun

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna din nou! Daca ai avut curajul sa le spui parintilor, poti sa ii spui si iubitului dar mare atentie aici ca iubitul tau difera de parintii tai.Parintii tai te vor iubi neconditionat si vor face parte din viata ta indiferent de greseli dar iubitul tau te poate parasi oricand daca nu are sentimente profunde pentru tine.Ideea este ca orice ar fi, daca esti dispusa sa pastrezi copilul trebuie sa ii spui si sa isi asume pentru ca va fi taticul copilului, dar va trebuii sa fii pregatita sa te astepti la o reactie negativa sau pozitiva din partea lui, cum ti-am mai spus depinde de caracterul lui cum va lua aceasta veste.Bafta!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii spui direct. Si nu mai spune ca iubeste bebelusii, că nu prea păreti mari de varstă. Cand va auzi, fuge din tara. Mai spui ca a uitat sa-si puna prezervativul. Baiatul doar s-a descarcat si atat. Spunele parintilor ca vor avea un nepotel.

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu si direct: "iubitule, sunt insarcinata!"
Daca ai ascuns pana acum, s-ar putea sa fie suparat ca ai tacut atata vreme, dar sa speram ca te iubeste foarte mult si va fi bucuros, de veste.
Totusi, nu crezi ca sunteti prea mici ca sa fiti parinti la 16, respectiv 17 ani?
Sunteti minori amandoi si sub tutela parinteasca, deci trebuiesc anuntati totii parintii vostri, imediat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti faci un test de sarcina si pe urma pur si simplu ii arati rezultatul obtinut. Succes!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Simplu mergi la el si ii spui "Azi prostule vezi ca sunt gravida cu copilul tau, hai sa facem un plan de viitor".

| Stropdeploaie a răspuns:

Dar de ce i ai ascuns?
Daca i ai aacuns insemna ca nu prea ai incredere in el ..ca ti e frica ca te va respinge!

| Dana1999 a răspuns:

Ii spui atunci cand esti si sigura.

| Andrei258 a răspuns:

Foarte simplu prin aratarea unor botosei si e testulu de sarcina aferent sau pur si simplu iubi sunt insarcinata vei fi tatic mie unul daca mi s ar spune asa as fi in al 9 lea cer ba chiar as pupao pe burtica si as asculta inimioara cum bata as face asta mereu si as vorbi cu bebele

| Anothergirlfromtpu explică (pentru Andrei258):

Ok,iubitul meu iubeste bebelusii, deci cred ca nu o sa fie un soc pentru el

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anothergirlfromtpu):

Sa vezi bucurie pe parintii Tai si ai lui. Mama la 16 ani. Nimic mai frumos pe lumea asta

| Andrei258 a răspuns (pentru Anothergirlfromtpu):

Ma bucur cu siguranta nu va fi fi soc de cat timp sunteti impreuna?