| fiffy797 a întrebat:

Cum ii pot spune unei persoane ca o plac? El nu ma prea place
si are o iubita dar tot vreau sa-i spun ca il plac
dau funda

7 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Daca ii spui ca il placi nu prea rezolvi nimic. Incearca sa ii dai de inteles ca il placi din priviri, zambet, privire, discutii. Daca nu te place si are iubita atunci ar trebui sa renunti.

| rebeca22 a răspuns:

De ce zici ca nu te place?

| BSwwatch a răspuns:

Este foarte bine ca esti ambitioasa, cu ata mai abitioasa daca este doar parerea ta si nu a cofirmat el ca nu te place, povestea era cu totul alta daca respectivul era singur si nu intr-o relatie, nu este frumos sa intervii in siutuatii ca acesta!

| timeea7 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa gasesti un alt baiat. Avand in vedere ca ai spus ca are iubita. Vrei sa te bagi in relatia lor? Nu vad nici un rost sa ii spui!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu-i spune nimic risti sa pari disperata,iar apoi vi fi si dezamagita de tine.
Analizeaza putin situatia! Are iubita si gandeste-te ca poate tine la ea si nu isi doreste sa calce stramb.
Patrunde oarecum in intimitatea lor si vezi cum le decurge relatia.
Eventual,poti sa-i dovedesti ca il placi, dar nu sa-i spui.
Zambeste-i!
Priveste-l!
Imprieteneste-te cu el!
Si totodata nu ii adresa cuvinte urate iubitei lui, sau sa o jignesti de fata cu alte persoane, doar pentru ca e cu baiatul care il placi tu.
Cum tu il placi, si ea il placi.
Succes!

| mariumarius a răspuns:

Vb cu el si poate ca el are vreun sentiment ascuns fata de tine...

| Ady321 a răspuns:

Simplu! te porti frumos cu el si o sa isi dea seama ca il placi.