| Korb a întrebat:

Cum imi dau seama daca o fata are prieten?(nu e cu ea in scoala, clasa, pe facebook nu e intr-o relatie)deci?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

O intrebi si esti atent la reactia eiwinking

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O intrebi.
Ii intrebi prietena, colega de banca, joci "adevar si provocare" cu ea si afli!
Crezi ca e un secret de stat?
happy

| neutrino a răspuns:

Daca iti spune ca nu are, atunci ea ti-a dat dezlegarea si adevaratul raspuns cautat de tine nu mai conteaza.

| Juiceee a răspuns (pentru neutrino):

Daca spune ca nu are prieten nu inseamna ca vrea sa fie cu el, ci doar ca raspunde sincer la o simpla intrebare.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca e desteapta nu o sa stii niciodata.Era o poveste in 1001 de Nopti, povestea Dalilei cea Vicleana, parca:fata stie sa te 'neutralizeze cu 2 vorbe, apoi isi vede de ce are in gand!
Daca ai banuieli in ce te priveste, sunt si alte fete.

| kar1GaNNN a răspuns:

Te bagi in seama si tu, si daca intr-adebar te place inseamna ca vrea sa fie cu tine si ca nu are prieten, insa daca te va respinge, fi sigur ca are prieten si nu te baga in seama.
Succes!

| drhotzu a răspuns:

O gasesti intr-un momentu intim, o iei de manuta, te uiti in ochisorii ei blajini, si o intrebi:
fah! pe tine cine te babardeste?
acum serios vorbind intreaba pe cineva din "anturajul" ei!winking dar incearca sa nu pari obsedat si stalker cand faci asta...
in rest: spor la treaba!
PS: orice ai face nu o intreba: auzi ai prieten? pentru ca nu mai suntem in anii 90 si oameni reactioneaza diferit... eventul ai putea sa o inviti la un cico, o prajitura, un film, si acolo sa ii faci "avansuri" iar ea o sa te refuze sau nu... pentru ca este o posibilitate ca desi nu are prieten sa nu te placa, sau sa te placa doar "ca amic"
succesuri nebanuite sa ai!

| unknøwn a răspuns:

Şi ce te interesează dacă are?
Ar trebui să te intereseze la fel de puţin cum te interesează de culoarea periuţei de dinţi.

| Korb explică (pentru unknøwn):

Ma intereseaza pentru simplul motiv ca o plac..deahh!

Răspuns utilizator avertizat
| YoaSmile a răspuns:

Depinde...Am 2 sfaturi.

Sfatul 1.

Du-te la ea si intreab-o scurt si la obiect ''Ai prieten?''

Sfatul 2

Daca esti numai curios/curioasa poti sa-i spui ceva de genul ''Hei. Am auzit ca esti intr-o relatie cu -----. E adevarat?'' sau daca esti mai timid/timida ii spui (mai ales daca e colega cu tine sau prietena) ''Deci e adevarat ce se aude? (aici ea ar trebui sa-ti raspunda ''ce'' sau ceva de genu' ) Pai am inteles de la **** ca esti impreuna cu -----. E adevarat?

Si astea sunt modurile simple daca vrei mai complicat sa aflii asta urmarest-o si dupa du-te la subsemnat. o.0

Funda? ^_^