| Aleluiaba a întrebat:

Cum imi dau seama daca un baiat ma place? Adevarul e ca sunt momente care vorbeste numai cu mine, dar momente care nici nu ma baga in seama? Ce inseamna ...sa mentionez ca acum 3 saptamani m-a intrebat adca am prieten, eu i-am spus nu dar nimic mai mult...

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Pur si simplu iti dai seama, cred ca tine putin la tine! Vorbeste cu el si flirteaza! Asteapta sa faca el primul pas daca nu, i-ati inima-n dinti!winking

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asa era si fostul meu prieten inainte de a fi cu el, uneori vorbea cu mine si avea ochi numai pentru mine, alteori ma ignora parca nici nu as fi existasad, eu una cred ca te place dar poate nu vrea sa se avante, vrea sa mai tatoneze terenul sa vada cum sta treaba cu tine, poate vrea sa vada daca si tu il placi si daca are sanse la tine, cand veti mai vb si va veti vedea arata-i si tu daca il placi, arata-i ca iti place de el si ca iti pasa, asa isi va da seama ca si tu simti la fel, succes!

| simoSTAR a răspuns:

Acum intreaba-l si tu daca are prietenahee hee ce are daca incerci tu sa faci primul pas? nu e o rusine sa stiiwinking

| yami a răspuns:

Poate vrea sa te cunoasca mai bine, si testeaza terenultongue. sa fii mereu vesela, sa se simta bine cand te are alaturi, astfel iti va simti lipsa cand nu te va avea in preajmahappy...

| IQOnly a răspuns:

Iti spun eu ca te place! Despre momentele in care nu prea te baga in seama...nu vrea sa fie enervant, adica sa stea numai pe capul tau! Cum afli ca te place? Simplu, du-te la el si intreaba-l de ce ti-a pus atunci intrebarea acea(ai prieten?)!

| sandulache a răspuns:

Buna.
Daca iti face curte inseamna ca te iubeste si nu stie cum sa te ia, sau nu stie cum sa iti zica, dar tu de ce nu ei inima in dinti si te duci tu la el si il intrebi daca are pe cineva, inceraca si vezi.
Bafat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să nu fie prea mândru de el sau prea timid!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine la tine! Pe bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat te place daca te invita in oras, iti face intotdeauna pe plac, iti zambeste, te priveste insistent etc.
Dupa cate ai spus tu, cred ca acel baiat te simpatizeaza, poate chiar ar vrea sa fie cu tine insa lasa-l pe el sa faca primul pas, tu doar dai mici semnale ca il placi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca te place, daca iti da tarcoalehappyfa tu primul pas ca pe baza lui nu stiu cand vei aflahappybafta