| horsesmylife a întrebat:

Cum imi pot da seama daca un baiat ma place? eu il plac destul de mult pe el, dar nu imi pot da seama daca si el simte acelasi lucru.ne cunoastem de un an, suntem colegi de clasa.ne intelegem bine,vorbim destul de mult, de multe ori el incepe discutia.mereu cand vorbim zambeste si se uita la mine.de cateva ori am stat impreuna in banca (el s-a dus la colega mea de banca si a intrebat-o daca poate sa stea in locul ei o ora,2, 3, o zi etc).mai si iesim din cand in cand,cei drept cu gasca, dar amandoi facem parte din ea.acum de curand m-a intrebat daca nu vreau sa merg la munte cu el si inca cativa colegi...ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi cu el la munte si probabil ca vei afla raspunsul mult asteptat. Roaga-te ca el sa fie capabil sa ti-l dea.

| Wehes a răspuns:

Daca vrea sa petreaca atata timp cu tine, parerea mea ar fi ca te place dar poate e prea timid sa-ti spuna. Daca el nu face pasu asta, intreaba-l tu daca ii place de tine.