| xTweety a întrebat:

Cum imi pot da seama ( inainte ) ca imi va veni menstruatia?

Răspuns Câştigător
| ioana_6604 a răspuns:

Buna,
Pai ai dureri de spate, de burta, iti apar cosuri (depinde de fata), o sa iti vina sa dormi etc...
Mie asa mi se intampla!
sper ca te-am ajutat pup

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vei avea o secreție maronie care te înștiințează ca va apărea menstra. Să înțeleg că nu a venit până acum!
Pa, pa.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Ti se intaresc sanii si te dor, te doare burta, te balonezi, ai stari de nervozitate, agitatie. Cam astea sunt primele semne ca ar trebui sa iti vina.

| Brain_1291 a răspuns:

In primul rand folosesti metoda calendarului sa stii cand ar trebui sa-ti vina. daca nu-l ai regulat, primele semne sunt dureri de spate sau dureri abdominale.

| Ralluuuuu a răspuns:

O sa iti curga ceva alb un fel de lichid

| cokocosmy a răspuns:

Pai ai dureri de spate si de piept depinde de organism sau poate ca te doare si capu acum depinde nu se manifesta la toate fetele la fel succes:*

| estera a răspuns:

Iti apar cosuri pe fata, te doare spatele si burta, parul tau capata aspect neangrijit si te dor de mama focului picioarele, si la inceput apare parul pubian, sub brat, sani cresc, apar scurgerile vaginale...grea viata de fatasad