| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Cum îmi pot menține viața sexuala conectata cu soțul meu având în vedere ca avem o fata ea are un an și încă doarme cu noi.Cum ne putem menține viața sexuala conectată?

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar de ce doarme cu voi?

| ania a răspuns:

Adoarme fetita in alt pat si apoi nergi langa sotul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Culci copilul in alta camera

| Violleta2022 a răspuns:

Voi faceti sex cu copilul in pat?

| FlorinaDaniela23 explică (pentru Violleta2022):

Nu chiar dar fata doarme cu noi în camera doar ca în pătuțul ei

| doctorandus a răspuns:

Daca doarme in patul vostru: poate muri din cauza asta.

| Emilian65 a răspuns:

Adormiți fetita și apoi puteți face sex, în voie, în alta cameră.

| Madaxo97 a răspuns:

Înveți copilul în camera lui și voi doi faceți sex în camera voastră.

| Miruna333 a răspuns:

Copilul nu are ce căuta în pat cu părinții. De la naștere în camera ei. Învăț-o în camera ei acum, altfel o să stea lipită de voi până la 10 ani. Am mai văzut cazuri pe aici….

| dragodana a răspuns:

Salut!
Ca o mama lenesa ce esti(tu si multe altele), ai tinut copila cu voi in pat.Asta este moartea casniciei.
Duci fata in camera ei.Stai cu ea pana adoarme.O seara-2-3 va veni in camera voastra.O lasi, adoarme, o duci la ea in camera.Ritualul de pus la somn trebuie sa fie cat mai confortabil pentru micuta.Baie,povesti,mami si/sau tati stau cu ea pana adoarme.Incearca mai intai sa o lasi sa doarma fara vreo lumina de veghe si cu usa un pic crapata o saptamana, apoi inchide usa.
Cat despre voi, mai sunt camere prin casa.
Femeile se focuseaza pe copil si apoi se intreaba de ce le inseala sotul.Pentru ca nu stiti sa il introduceti si pe el in ecuatie.Viata nu incepe si se termina in copil si nici nu l-ai facut singura.Deci,si sotul este important.
Poate o noapte cea mica ramne la bunici.
Iesiti din rutina.Un sarut furat, o atingere, o iesire doar voi 2, o noapte singuri in pat. Ceva sa iesiti din rutina.
Dar cel mai important, fetita sa fie la ea in camera.O sa o ti cu tine in pat pana se marita? Nu, nu moare daca este singura in camera.
Daca esti genul mai panicoasa, pune un baby monitor la fata in camera, dar fara ca cea mica sa stie pentru ca pustii din ziua de azi sunt santajisti emotionali.Va plange din orice ca sa te aiba langa ea si vei ajunge sa dormi tu la ea in camera si sotul tau singur.
La inceputul casniciei erati doar voi 2 in pat.Si acum ca sunteti in formula de 3, tot doar voi 2 trebuie sa fiti in pat.

| iliiiinca a răspuns:

Cum s-a mai zis intr-un comentariu exceptional: este moartea casniciei, cum sa stati toti 3 intr-un pat? Sunteti parinti si atat, ca si cuplu v-ati pierdut. Voi dormiti singuri si copilul in camera lui. Nu exista alta varianta.