| Simonaaaaaaaa a întrebat:

Cum "intreti" o relatie? c poti sa aduci nou in ea? cum iti poti face partenerul sa fie la fel sau mai atasat? e sexul un raspuns sau mai conteaza si alte lucruri?, chiar am nevoie de niste raspunsuri
Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, intr-o relatie e foarte importanta iubirea, dar pe langa iubire mai sunt si alte aspecte.Nu e numai iubirea cea care intretine relatia, insa fara ea nu se poate...pe langa iubire reciproca, e nevoie de respect, comunicare, incredere, intelegere, care se leaga de iubire adevarata.Are si sexul o importanta destul de mare, mai ales de la o anumita varsta, insa sexul e o activitate, sexul nu e totul intr-o relatie asa cum spun unii, insa flacara iubirii si a pasiunii trebuie mentinuta pe linia de plutire.
Pai, daca vrei mereu sa aduci ceva nou, ai grija sa nu apara monotonia, faceti lucruri noi, mergeti in diferite locuri impreuna, pastreaza mereu putin mister in tine, nu te lasa descoperita total.
DAca cineva te iubeste, atunci nu trebuie sa faci mari eforturi, pentru.ca o persoana care tine la tine e mereu langa tine la bine si la rau... iubiti-va mult.