| Sara2 a întrebat:

Cum inving timiditatea? am multe de pierdut, baietii ma considera frumoasa as spune, mereu am succes dar cand ajung sa ma cunoasca mai bine imi observa timiditatea si atunci se duce totul de rapa, multi incearca sa ma schimbe, mi s-a zis de multe ori ca e pacat pentru ca arat bine (in fine eu am si cateva complexe si nu observ asta doar ca asa mi s-a spus), mai multi baieti au incercat sa ma schimbe sa nu mai fiu asa, dar nimeni nu a reusit, sunt complexata mereu si niciodata nu spun ceea ce simt, si tot timpul cand ma integrez intr-un grup nou sunt mai retrasa simt ca nu sunt acceptata si toti vin la mine sa ma intrebe daca sunt suparata (asta pana sa inceapa sa ma cunoasca) mi-e teama peste tot sa nu fiu acceptata, de exemplu cand sunt cuplata cu un baiat niciodata nu ma duc la el sa il pup ma gandesc ca nu vrea... i-am spus asta si actualului iubit cu care sunt de 3 luni si a zis ca din moment ce suntem impreuna nu are cum sa nu vrea sau sa il deranjez cu asa ceva, ce pot face sa inving toate aceste temeri? multumesc

4 răspunsuri:
| Ela_8933 a răspuns:

Si eu ma aflu in aceeasi situatiesad

| alone a răspuns:

Daca nu ai anbitie nu o sa reusesti nikiodata! baiatul are dr asea eram si eu inca mai st puti asea, reactionezi asea pentru ca tie teama sa nu fii respinsa si o sa continui sa fii asea pana cand cei n jurul tau nu o sa-ti dovedeasca ca merita sa ai incredere in ei si pana cand baiatul cu care stai o sa-ti dovedeasca ca t ub cu adev

| steluta_7203 a răspuns:

Salut, cred ca timiditatea ta uneori este si un plus. dar in aceste cazuri cred ca ai putea so depasesti doar find tu insuti. si nici intr-un caz sa nu te lasi schimbata.Credca daca esti cu un baiat si tu tii la el si el la tine nu ar trebui sa-si doreasca sa te schimbe. doar fii tu insuti, daca vrei sa fii cu un baiat fii cu el, daca doresti sa-l saruti saruta-l, fa ceea ce doresti si nu vei fi nici cind neinteleasa

BAFFTAA

Răspuns utilizator avertizat