| ScapaMaDeEa a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa-ti accepte iubitul? Mama zice ca iubitul meu nu e de nasul meu, dar nici tata nu a fost de nasul ei, si i-am zis-o in fata! happy Ce sa fac? sad

7 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Decat sa te iei in gura cu ei si sa nu-l accepte deloc, mai bine i-ai spune iubitului tau sa ia un buchet de flori pentru mama ta si sa vina la voi sa stati de vorba, sa-i spuna cat de mult te iubeste.Sunt sigura ca daca o sa-l cunoasca mai bine si mai ales daca-i v-a sti intentiile nu se v-a mai opune relatiei.

| adrykiba a răspuns:

Cunosc foarte bine situatia ta.Tu iti cunosti cel mai bine parintii, spune-i iubitului tau ce sa faca sau ce sa zica si ce sa nu zica cand sunt si ei de fata.De exemplu daca ai tai le place sa se laude spune-i iubitului tau sa fie uimit de ce au sau ce fac, sa se ofere sa ii ajute sau sa puna intrebari la care ai tai sa fie entuziasmati sa povesteasca.Pe scurt putin pupincurist, suna urat dar deseori functioneaza. Povestestele parintilor tai ce face pentru tine sau cum se comporta cu tine, ridical in slavi, poti si exagera putin, nu trebuie ei sa stie adevarul ci doar sa il placa.Parintii vor mereu un baiat perfect pentru fata lor,sa aiba bani,masina, sa fie inteligent sa arate bine, cam ce si-ar dorii oricine, dar poate pers de care ne-am indragostit nu are chiar toate acele calitati, asa ca tebe sa il facem bine vazut in fata celorlalti.baftasper ca te va ajuta.

| LolaLollita a răspuns:

Nu stiu varsta voastra ca sa pot intelege mai bine problema.
Eu vad asta in doua feluri:

1. Nu ar trebui ca parerea parintilor tai sa intervina in relatia voastra. Certandu-te cu ei, nu vei reusi sa-i convingi sa-l accepe. Mai mult chiar, ar putea considera ca el te schimba si te intoarce impotriva lor. Discutiile calme, in momente potrivite, ar rezolva multe. Invita-l la tine acasa, vorbiti cu parintii tai.

2. Mama ta poate avea dreptate. Am zis "poate", caci nu stiu exact situatia nici persoanele. Insa e cert ca parintii isi doresc doar binele tau si vor sa umbli cu persoane si mai ales cu baieti care sa te merite.

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Păi ai putea să îi explici în cel mai frumos mod că îl iubeşti şi că el chiar te merită.
Încearcă să nu vorbeşti urât cu mama ta, totuşi... e mama tawinking
Baftă!

| Nelamuritul a răspuns:

N-o asculta poate daca vede ca lupti pentru el o sa cedezehappy.

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Pai voi va iubiti asta conteaza zi ca puteai sa faci asa bine si sa fugi cu el sau nu stiu ce sa zic

| Simonicaaaaaaa a răspuns:

Daca o ignori o sa.i treaca sa o sa il accepte. Mi sa-a intamplat si mie.winking